Pomoc dla firm

2019-04-29

Pomoc dla firm


Kiedy myślimy o własnej firmie, chcemy, aby w przyszłości urosła do rozmiarów dużych marek. Oczywiście niektórzy chcą prowadzić swój mały i skromny biznes z duszą i nie ma w tym nic złego. Musimy jednak pamiętać, że w życiu każdej firmy przychodzi czas, kiedy trzeba sięgnąć po pomoc z zewnątrz. W tych czasach pomocną dłoń do firm wyciąga wiele instytucji (w tym państwowych). Czasem nie mamy wyjścia i musimy się jej chwycić i skorzystać np. z pożyczki dla firm. Kto taką pomoc nam oferuje?


Banki


W tych czasach możemy spotkać wiele reklam banków, które wychodzą naprzeciw firmom i oferują im pomoc finansową. Pożyczki dla firm ,kredyty i wiele innych form pomocy możemy uzyskać od banków. W dodatku bardzo często na przyjaznych i sprawiedliwych zasadach z ciekawymi warunkami. Firmy muszą tylko wybrać najlepsza dla nich opcję i po prostu poprosić o pomoc. Jeżeli bank będzie w stanie sprostać oczekiwaniom, to pomoże. Trzeba pamiętać też, że sama firma musi sprostać zasadom pomocy, bo inaczej nie otrzyma pomocy.


Dotacje i dofinansowania


Przy zakładaniu firmy warto pomyśleć o dofinansowaniu na założenie firmy z Urzędu Pracy. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego młodego przedsiębiorcy. Można również postarać się o podobne dofinansowanie, lecz z funduszu Unii Europejskiej. Tutaj do wyboru mamy dotację lub makropożyczkę. To, jaka opcja zostanie wybrana dla ciebie, zależy od twojego stanu oraz miejsca realizacji inwestycji.


Organizacje pozarządowe


Nie zapominajmy, że organizacje rządowe i banki to nie są jedyne instytucje, które wyciągają pomocną dłoń w kierunku firm. Również organizacje pozarządowe chcą pomóc. Istnieje wiele funduszy pożyczkowych, które mogą pomóc nam stanąć na nogi. Oprócz tego możemy liczyć na Aniołów Biznesu, którzy również są gotowi pomóc. Studenci również często słyszą o Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości, chociaż większość wybiera pożyczki dla firm. Nie wiadomo czemu, lecz taka smutna rzeczywistość. Nie możemy zapomnieć o Ośrodku Innowacji i Przedsiębiorczości (OIiP), który również oferuje pomoc dla osób, które chcą zacząć swój własny biznes.

Jak widzimy jest wiele różnych źródeł, z których możemy uzyskać pomoc finansową ( i nie tylko). Pamiętać jednak musimy, że nie jest tak łatwo otrzymać ową pomoc. Trzeba spełnić szereg różnych wymagań, które są często bardzo restrykcyjne i nie jest łatwo je spełnić. Jeśli jednak nam się uda, to możemy cieszyć się pomocną instytucji, którą wybierzemy. Pożyczki dla firm, kredyty, dofinansowania, dotacje, granty - to wszystko może pomóc nam stanąć na nogi, jednak musimy pamiętać, żeby dobrze rozdysponować środki i podjąć odpowiednie kroki, lecz na początku należy się skupić na samym uzyskaniu środków pomocy.