Czy zawsze trzeba kupować auto dostawcze?

2019-01-24

Posiadanie auta dostawczego często jest koniecznością, jeśli posiadamy firmę transportową lub inną zajmującą się transportem, ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że trzeba przewieść jakiś większy ładunek. Często również zakładając firmę musimy urządzić sklep czy salon. Samochód dostawczy jest w takich chwilach niezbędny, a przecież nie będziemy kupować auta, gdy potrzebujemy go jednorazowo.

 

W takim przypadku możemy spróbować pożyczyć samochód od kogoś znajomego, wiąże się to jednak z przyjęciem odpowiedzialności za mienie osoby, którą znamy – samochód może ulec wypadkowi, lub może zostać skradziony. Możemy również wynająć firmę transportową, aby wykonała za nas zadanie. Pracownicy takiej firmy mogą odebrać towar, załadować samochód a następnie dostarczyć ładunek i wyładować go. Jednak taka kompleksowa usługa na pewno będzie się wiązała ze sporymi kosztami. Mamy również trzecią opcję do wyboru, a mianowicie wynajem aut dostawczych warszawa http://www.dostawczaki.waw.pl/ . Jest to opcja szczególnie często stosowana z uwagi na to, że nasza stolica to duże miasto i zwykle transport wiąże się z pokonywaniem sporych odległości w jego obrębie.

 

Dlaczego warto wynająć samochód dostawczy?

Przede wszystkim koszty wynajęcia samochodu będą na pewno dużo niższe niż wykupienie kompleksowej usługi przewozu towarów. Oszczędzamy tutaj na kierowcy ekipie zajmującej się załadunkiem i rozładunkiem, ponieważ te czynności możemy wykonać sami. Z drugiej strony jest to na pewno tańsza opcja niż kupno własnego samochodu dostawczego, jeżeli nie planujemy wykorzystywać go regularnie.

 

Oferta firm wynajmujących auta dostawcze

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, w zależności od potrzeb, zasobów pieniężnych oraz innych okoliczności. Możemy wynająć małe auto niewiele większe od samochodu osobowego lub wręcz tych samych rozmiarów, ale wyróżniające się dużą przestrzenią bagażową i przystosowaniem do przewożenia większych ładunków. Jest to opcja dobra dla osób posiadających jedynie uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi i nie mających doświadczenia w jeździe większymi samochodami. Można wynająć również busa dostawczego w różnych rozmiarach – na prowadzenie tego typu samochodu najczęściej wymagane jest również jedynie prawo jazdy na samochody osobowe. Jest on jednak większy, bardziej ładowny i mieści przedmioty o większych gabarytach. Aby prowadzić takie auto niestety trzeba mieć pewne doświadczenie w kierowaniu większymi samochodami. Jeśli mamy uprawnienia do kierowania pojazdami ciężarowymi, możemy się pokusić o wynajęcie takiego sprzętu, gdyż również on znajduje się w ofercie wypożyczalni. Za wynajem samochodu najczęściej pobierane są opłaty za jeden dzień, choć możemy oczywiście wynająć auto na kilka dni. Często również firmy uzależniają cenę usługi od liczby przejechanych przez samochód kilometrów. Z dodatkowymi opłatami powinniśmy się również liczyć, jeśli chcemy pojechać samochodem za granicę. Tak różnorodne sposoby naliczania należności za wynajem auta sprawiają, że oferty są bardzo elastyczne i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.