implantologia warszawa

2019-01-24

Czym zajmuje się implantologia?

Współczesna medycyna otwiera przed nami wiele nowych rozwiązań. Dotyczy to także stomatologii. Nie są dzisiaj już dla nas straszne choroby zarówno uzębienia, jak i dziąseł. Nie musisz też martwić się brakami w uzębieniu. Gdy myślisz, że już nigdy nie będziesz się swobodnie uśmiechał, z pomocą przychodzi implantologia. Zanim jednak wpiszesz w okienko wyszukiwarki hasło “implantologia warszawa http://odentimplanty.pl/“ i wybierzesz właściwy dla siebie gabinet, przekonaj się, czym zajmuje się implantologia.


Warto wiedzieć, że współcześnie niemal nie istnieje problem z zębami, którego nie dałoby się jakimś sposobem wyleczyć i wyprowadzić na prostą. Fascynujące jest to, że nie musisz już urodzić się z doskonałym uzębieniem, czyli być w tym małym procencie szczęściarzy, którzy wizyty u stomatologa traktują jak przygodę, bo w zasadzie nie mieli styczności z żadnym zabiegiem. Dzisiaj nie będą już problemem dziury w zębach (choć - oczywiście - lepiej ich unikać), krzywy zgryz czy braki w uzębieniu wynikające z wcześniejszego braku dbałości o zęby. Znacznie rozwinęły się dodatkowe dziedziny stomatologii, takie jak m.in. ortodoncja, która zajmuje się głównie wadami zgryzu oraz implantologia, która dba o to, by nasz uśmiech był pełny i zdrowy.


Czym zajmuje się implantologia?


Zanim zaczniesz przeszukiwać internet pod hasłem “implantologia warszawa”, by znaleźć, w którym specjaliści raz na zawsze rozprawią się z twoimi problemami, musisz dokładnie poznać całą sprawę. Koniecznie przeczytaj, na czym tak naprawdę polega leczenie implantologiczne i kiedy stosuje się je u pacjentów.


Zęby można stracić na różne sposoby. Czasem zdarzają się nieprzewidywalne zniszczenia mechaniczne, które nie zawsze muszą wynikać z naszej złej woli. Częściej jednak zęby utracone są przez niedokładną dbałość o nie w przeszłości. Zdarza się, że implantologia to pewnego rodzaju ostatni ratunek w sytuacji, gdy leczenie endodontyczne nie pozwoliło na uratowanie zęba.


Implantologia na tle innych sposobów na uzupełnienie uzębienia, które proponuje współcześnie medycyna, wyróżnia się przede wszystkim tym, że nie jest tylko uzupełnieniem korony, ale także całego korzenia zęba. W efekcie zyskujemy nie tylko piękny, estetyczny uśmiech, który wygląda bardzo naturalnie, gdyż nie wiąże się z obecnością w ustach pacjenta żadnych metalowych drucików czy akrylowych imitacji podniebienia - przede wszystkim implantologia to gwarancja znacznie lepszego zachowania tkanki wyrostka zębodołowego. Wynika to z faktu, że implant zębowy w trakcie przeżuwania i gryzienia w sposób podobny do naturalnego działania zęba obciąża kość, zatem ta nie zanika z czasem.


Implantologia umieszcza wszczep (implant dentystyczny) w sposób stałe w naturalnej kości pacjenta, a dopiero na nim osadza koronę protetyczną. To zdecydowanie bardziej wygodne dla pacjenta rozwiązanie, a co równie ważne - pozwala zachować bez naruszenia zęby sąsiednie. Osoby, które na co dzień nie mają styczności z leczeniem zębów, nie zdają sobie nawet sprawy, że implanty nie tylko tkwią kości, ale z czasem stają się jej częścią. Taki proces nazywa się osseointegracją.


Zanim zaczniesz poszukiwania w sieci pod hasłem “implantologia warszawa”, musisz mieć świadomość, że współcześnie w tworzeniu implantów wykorzystywane są innowacje oraz postęp techniczny. Zatem współcześnie implanty są w pełni wygodne dla pacjenta - lekkie, wytrzymałe i najczęściej wytworzone z tytanu. Zanim zostaną przekazane do użycia w gabinetach, przechodzą liczne i bardzo szczegółowe badania.