hifu kielce

2019-05-16

Hifu Kielce - czym jest?

Ktoś, kto po raz pierwszy usłyszał nieco śmiesznie brzmiącą nazwę „hifu”. Komuś, kto po raz słyszy nazwę hifu, może wydać się śmieszna, a także nie przywołać zbyt wielu skojarzeń. Mogą też trafić się osoby, które mniej lub bardziej termin ten skojarzą z zabiegami estetycznymi, co też pokrywa się z rzeczywistością.


Hifu, czyli high intensity focused ultrasound, to skupiona wiązka fal dźwiękowych o dużym zasięgu.


Okazuje się także również, że zabieg hifu wykazuje się dużą skutecznością podczas leczenia m.in. raka prostaty. Podczas wyszukiwania frazy „hifu kielce http://www.centrummedycynyiestetyki.pl/ultraformer-iii-hifu-lifting-twarzy-i-ciala/” najczęściej jednak wśród wyświetlonych wyników pojawiać się będą salony oraz placówki świadczące usługi z zakresu medycyny estetycznej, w której zabiegi hifu cieszą się zarówno popularnością jak i skutecznością. Sama technologia jest nie inwazyjna, czym tylko zaskarbia sobie zwolenników.


Na tego rodzaju zabieg decydują się przede wszystkim osoby, które pragnąć zwiększyć jędrność swojej skóry. Częstym problemem wśród kobiet, który powoduje dyskomfort, a także obawy dotyczące utraty dotychczasowego wyglądu, są wiotkie fragmenty skóry po przebytej ciążki. Tak samo w przypadku osób, które w krótkim czasie straciły na wadze, a skóra w okolicach brzucha, ud, czy ramion nie jest naciągnięta. Bardzo pomocne w powrocie skóry do jędrności są zabiegi hifu, które dodatkowo redukują poszerzone pory, a nawet wyostrzają rysy twarzy. Ważną informacją jest fakt, że zabiegi ten nie powodują zbyt wielu, ani tym bardziej poważnych skutków ubocznych. Najczęstszym jest kilkudniowa opuchlizna utrzymująca się w miejscu, na którym przeprowadzono zabieg. W bardzo ekstremalnych sytuacjach doszło do powstania blizn zanikowych lub oparzeń skóry.


Istnieje natomiast kilka sytuacji, w których odradza się przeprowadzenie zabiegu lub nie jest to możliwe. W przypadku stanów zapalnych skóry, nowotworu bądź opryszczki. Zabieg odradzany jest kobietom w ciąży i karmiącym piersiom, dlatego panie, którym zależy na ujędrnieniu skóry po ciąży, powinny mieć to na uwadze. Zabiegowi nie mogą poddać się osoby ze wszczepionym rozrusznikiem serca lub innym, metalowym implantem. Także w przypadku mechanicznego uszkodzenia skóry, epilepsji, choroby układu sercowo – naczyniowego, czy nawet stwardnienia rozsianego, możliwość przeprowadzenia zabiegu zostanie nam odmówiona.


Przede wszystkim przed przystąpieniem do właściwego procesu ujędrniania przy użyciu ultradźwięku, na skórę nakładany jest żel zwiększający efekt wnikania fal dźwiękowych w skórę. W przypadku osób o skórze wrażliwej, często otrzymują także maść o działaniu znieczulającym. Następnie do miejsca, na którym przeprowadzany jest proces ujędrniania, na około 20 – 30 min przykładana jest głowica emitująca dźwięki. W wielu przypadkach efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, wiele jednak zależy jak mocno pomarszczoną skórę poddano leczeniu. Zdarza się, że skuteczność kuracji w pełni podziwiać można po upływie 2 – 3 miesięcy, podczas których przeprowadzone zostały następne zabiegi. Reasumując bardzo pomocne w powrocie skóry do jędrności są zabiegi hifu, które dodatkowo redukują poszerzone pory, a nawet wyostrzają rysy twarzy. Ważną informacją jest fakt, że zabiegi ten nie powodują zbyt wielu, ani tym bardziej poważnych skutków ubocznych. Najczęstszym jest kilkudniowa opuchlizna utrzymująca się w miejscu, na którym przeprowadzono zabieg. W bardzo ekstremalnych sytuacjach doszło do powstania blizn zanikowych lub oparzeń skóry.