sklep kawa

2019-05-14

Na co zwrócić uwagę, kupując kawę?

Coraz więcej ludzi niemal nałogowo pije kawę. Nie ma w tym niczego złego, bo 3-5 filiżanek czarnego płynu dziennie nie tylko nie zaszkodzi, ale przede wszystkim może nawet poprawić twoje zdrowie. Ważne jest jednak, by kupować dobre ziarna, których smak będzie nam odpowiadał i by kawa była świeża. Co to właściwie znaczy? Poznaj odrobinę teorii, która znacząco ułatwi ci decyzję, gdy już zaczniesz szukać dystrybutora pod hasłem “sklep kawa https://arcyciekawa.pl/“ w Internecie. Zapraszamy do lektury!


Gatunek ziaren kawy

Cała uprawa kawy na świecie opiera się na dwóch głównych gatunkach: arabice i robuście. Różnią się one smakiem, aromatem, ale przede wszystkim: sposobem i związanymi z tym kosztami uprawy. Zanim wpiszesz w okienko wyszukiwarki hasło “sklep kawa”, musisz co nieco wiedzieć o obydwu, by wiedzieć, jaką mieszankę chcesz tak naprawdę kupić.


Arabika rośnie w wysokich pasmach gór. Jej wymagania względem klimatu są dość wysokie, a uprawa - ze względu na położenie krzewów - stosunkowo trudniejsza niż w przypadku robusty. To sprawia, że arabika uznawana jest za szlachetniejszą, a jeśli zaczniesz szukać pod hasłem “sklep kawa” zauważysz również, że jest odrobinę droższa. Dla ciebie bardzo ważna informacja jest taka, że arabika jest delikatniejsza w smaku i doskonale sprawdzi się w kawach mlecznych. Robusta sprosta oczekiwaniom miłośników espresso, którzy szukają oleistego i gęstego płynu o mocnym aromacie.


Finalnie zatem nie można jednoznacznie powiedzieć, która z tych kaw będzie lepsza. Smak to bowiem kwestia mocno indywidualna. Niemniej jednak musisz mieć świadomość, która z nich jest delikatna w smaku, a która nie. To jednak nie wszystko, co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz przeglądać oferty spod hasła “sklep kawa”.

Kawa świeża - czyli jaka?

Kolejna bardzo ważna kwestia, na którą musisz zwracać uwagę, szukając w Internecie pod hasłem “sklep kawa” dystrybutora swojej kawy, to jej świeżość. Zapewne zauważysz to na jednej z pierwszych stron internetowych - niestety, nikt nie mówi, co to właściwie znaczy, dlatego nadciągamy z pomocą.


Kawa na swojej drodze z plantacji na twój stół, zahacza m.in. o palarnie kawy. To właśnie w tym miejscu nabiera swojego smaku i aromatu. Wiadomo, że po zakupie musisz trzymać ją w szczelnym pojemniku. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego, jak dobrze ją schowasz, z biegiem czasu będzie ona traciła swoje walory smakowe i aromatyczne. Jeśli zatem zależy ci na świeżej kawie, szukając ofert pod hasłem “sklep kawa”, wybieraj dystrybutorów, którzy oferują kawę paloną nie dalej niż 2 lata temu. W zasadzie, najlepsze palarnie kawy oferują kawę świeżo paloną - oznacza to, że wypalanie kawy odbywa się dopiero po złożeniu zamówienia przez klienta: zarówno indywidualnego, jak i przedsiębiorcy.