fotograf działdowo

2019-02-06

Najlepszy fotograf ślubny - jak wybrać?

Każdy z nas chce, by dzień jego ślubu był zapisany na pięknych kadrach. Dlatego bardzo często przygotowania do ślubu zaczynamy od poszukiwań właściwego fotografa. W dobie Internetu najczęściej wygląda to tak, że wpisujemy w okienko wyszukiwarki hasło “fotograf działdowo” i… tu zaczynają się schody. Ofert jest tak dużo, że nie wiadomo, którą wybrać. Na co należy zwrócić uwagę, by wybrany fotograf ślubny był po prostu najlepszy?


Cena


Nie w tym rzecz, by tylko nią się kierować. Ważniejsze jest to, byś ustalił budżet, którym dysponujesz, a następnie zrozumiał, za co tak naprawdę płacisz fotografowi. Okazuje się, że często odrzucamy wiele dobrych ofert, bo wydają nam się za drogie. Tymczasem fotograf poświęca średnio 14 godzin w dniu naszego ślubu, następnie około 3-4 podczas sesji plenerowej i na koniec jeszcze blisko 20 godzin na obróbkę graficzną. Dodatkowo, musi opłacić niezbędny sprzęt i pokryć koszty swojego dojazdu do miejsca ślubu czy sesji. Płacisz także za jego wiedzę i kompetencje, które zdobywał najprawdopodobniej podczas dość kosztownych kursów.


Weź jednak pod uwagę to, że z fotografem ślubnym można dogadać się na odpowiedni sposób rozliczenia. Jeśli nie planujesz wesela do białego rana, a raczej skromny ślub i prosty obiad z rodziną, umów się na odpłatność za godziny pracy. Jeśli natomiast urządzasz huczne wesele, lepiej spośród wszystkich znalezionych pod hasłem “fotograf działdowo http://fotocyfra.info/ “ wybierz tego, który liczy za całą usługę.


Jakość


Dobry fotograf to nie tylko kreatywne podejście do kadrów i niebanalny pomysł na zdjęcia. Liczy się przede wszystkim ich jakość - odpowiednie kolory, światło, kontrast. Dobry fotograf nie boi się korzystać z programów graficznych do obróbki zdjęć, które pomogą im podkreślić dobre strony ich fotografii. Profesjonalista zaproponuje ci piękny reportaż ślubny, który wcale nie musi zawierać więcej niż 200 zdjęć, jeśli ta ilość jest przygotowana na wysokim poziomie i pokazuje jego kunszt oraz oddaje klimat całego dnia.


Jeśli chcesz naprawdę poznać jakość zdjęć wykonywanych przez specjalistę, którego wstępnie wybrałeś spośród wszystkich pod hasłem “fotograf działdowo”, poproś, by na spotkanie zabrał ze sobą odbitki swoich zdjęć ślubnych w dużym rozmiarze. Dopiero wtedy na pewno przekonasz się o ich jakości - w Internecie wystarczy mały plik i z pewnością będzie się on dobrze prezentował.


Spotkanie zapoznawcze


Jakkolwiek może śmiesznie brzmieć, jest bardzo ważne. Dobry fotograf nie będzie podsuwał ci podczas pierwszego spotkania umowy do podpisania, a raczej zaprezentuje ci swoje dotychczasowe realizacje oraz zaproponuje rozwiązanie najlepsze dla ciebie. Porozmawiacie sobie o tym, jak obydwoje widzicie finalnie reportaż ślubny z najważniejszego dnia w życiu i przekonacie się, czy nadajecie na podobnych falach. To bardzo ważne, byś nie krępował się przy nim, nie wprawiał cię w zakłopotanie. Dzień ślubu i tak jest stresujący, więc widok aparatu nie może cię dodatkowo paraliżować. Zdjęcia ślubne mają być naturalne i piękne, oddawać całą twoją radość, a nie dodawać stresu i męczyć.