pożyczki dla firm

2019-04-29

Pomoc dla firm

Pomoc dla firm


Kiedy myślimy o własnej firmie, chcemy, aby w przyszłości urosła do rozmiarów dużych marek. Oczywiście niektórzy chcą prowadzić swój mały i skromny biznes z duszą i nie ma w tym nic złego. Musimy jednak pamiętać, że w życiu każdej firmy przychodzi czas, kiedy trzeba sięgnąć po pomoc z zewnątrz. W tych czasach pomocną dłoń do firm wyciąga wiele instytucji (w tym państwowych). Czasem nie mamy wyjścia i musimy się jej chwycić i skorzystać np. z pożyczki dla firm.


Niektórym formom pożyczka nigdy nie będzie potrzebna, inne wciąż korzystają pożyczek i wcale się tego nie wstydzą. Inne korzystają tylko wtedy, gdy musza, np. popyt na pewne usługi lub produkty spada i trzeba szybko reagować, przekształcając firmę lub kupując sprzęt, który pozwoli na wprowadzenie nowych produktów lub usług na rynek. Kto taką pomoc nam oferuje, gdzie szukać sprawdzonych pożyczek?


Banki


Najpopularniejsza formą kredytowania bądź zaciągania pożyczek są oczywiście banki. To do nich przedsiębiorca zwraca się na samym początku. W tych czasach możemy spotkać wiele reklam banków, które wychodzą naprzeciw firmom i oferują im pomoc finansową. Pożyczki dla firm ,kredyty i wiele innych form pomocy możemy uzyskać od banków. W dodatku bardzo często na przyjaznych i sprawiedliwych zasadach z ciekawymi warunkami. Firmy muszą tylko wybrać najlepsza dla nich opcję i po prostu poprosić o pomoc. Jeżeli bank będzie w stanie sprostać oczekiwaniom, to pomoże. Trzeba pamiętać też, że sama firma musi sprostać zasadom pomocy, bo inaczej nie otrzyma pomocy. I niestety dlatego, firmy bardzo często nie dostają kredytów lub po prostu rezygnują z niego, bo wymagania są zbyt rygorystyczne. Wiele banków stawia poprzeczkę nie do przeskoczenia dla młodych przedsiębiorców. Często banki nie udzielają pożyczek młodym firmom, a wiec takim, które istnieją krócej niż 24 miesiące, inne mają wysokie oprocentowanie, a jeszcze inne wymagają zastawu, poręczenia. To wszystko sprawia, że przedsiębiorcy szukają innych rozwiązań. A często są to dofinansowania z unii Europejskiej właśnie w formie pożyczek.


Dotacje i dofinansowania


Przy zakładaniu firmy warto pomyśleć o dofinansowaniu na założenie firmy z Urzędu Pracy. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego młodego przedsiębiorcy. Można również postarać się o podobne dofinansowanie, lecz z funduszu Unii Europejskiej. Tutaj do wyboru mamy dotację lub makropożyczkę. To, jaka opcja zostanie wybrana dla ciebie, zależy od twojego stanu oraz miejsca realizacji inwestycji.


Organizacje pozarządowe


Nie zapominajmy, że organizacje rządowe i banki to nie są jedyne instytucje, które wyciągają pomocną dłoń w kierunku firm. Również organizacje pozarządowe chcą pomóc. Istnieje wiele funduszy pożyczkowych, które mogą pomóc nam stanąć na nogi. Oprócz tego możemy liczyć na Aniołów Biznesu, którzy również są gotowi pomóc. Studenci również często słyszą o Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości, chociaż większość wybiera pożyczki dla firm. Nie wiadomo czemu, lecz taka smutna rzeczywistość. Nie możemy zapomnieć o Ośrodku Innowacji i Przedsiębiorczości (OIiP), który również oferuje pomoc dla osób, które chcą zacząć swój własny biznes.

Jak widzimy jest wiele różnych źródeł, z których możemy uzyskać pomoc finansową ( i nie tylko). Pamiętać jednak musimy, że nie jest tak łatwo otrzymać ową pomoc. Trzeba spełnić szereg różnych wymagań, które są często bardzo restrykcyjne i nie jest łatwo je spełnić. Jeśli jednak nam się uda, to możemy cieszyć się pomocną instytucji, którą wybierzemy. Pożyczki dla firm, kredyty, dofinansowania, dotacje, granty - to wszystko może pomóc nam stanąć na nogi, jednak musimy pamiętać, żeby dobrze rozdysponować środki i podjąć odpowiednie kroki, lecz na początku należy się skupić na samym uzyskaniu środków pomocy.


Każda pożyczka, bez względu na to, gdzie jest zaciągana, powinna być dobrze przemyślana. Czy będziemy mogli spłacać raty w terminie? Jak długo trzeba będzie spłacać kredyt? Czy nasza firma to udźwignie? Dobre zaplanowanie jest początkiem drogi do osiągnięcia sukcesu.