wypożyczalnia samochodów warszawa

2019-03-27

Wypożyczalnia samochodów Warszawa a przygotowanie samochodu do zimy

Wypożyczalnia samochodów Warszawa również musi przejść odpowiednie przygotowanie przed zimą. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?


Wypożyczalnia samochodów Warszawa wskazuje, iż abyśmy mogli być w pełni bezpieczni i cieszyć się komfortem jazdy i sprawnością naszego samochodu, warto przygotować go na nadchodzącą zimę, a co z tym idzie dość trudne warunki na drogach w nawiązaniu do wypożyczalnia samochodów Warszawa http://www.4rent.waw.pl Bemowo. Przede wszystkim ważne są opony. To właśnie one zapewniają nam kontakt z drogą, odpowiadają za precyzje prowadzenia samochodu oraz jego drogę.


Jak doskonale wiadomo, parametry opon letnich znacznie różnią się od opon zimowych, w pierwszej kolejności powinniśmy zmienić opony właśnie na zimowe. Opony zimowe zostały wykonane z miękkiej mieszanki gumy, poprzez co lepiej trzymają się mokrej i zaśnieżonej nawierzchni, a nawet lodu. Po powinniśmy jednak czekać na pierwszy śnieg, jeżeli chodzi o wypożyczalnia samochodów w Warszawie 24h. Opony zimowe będą nam potrzebne już w momencie, kiedy temperatura spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza. Pamiętajmy, że nawet w przypadkach, kiedy zima jest bardzo łagodna i nie ma śniegu na ulicach, opony zimowe pomogą nam uniknąć niebezpiecznych poślizgów, aquaplaningu oraz znacząco skrócą też naszą drogę hamowania. Oprócz wymiany opon, powinniśmy jeszcze pamiętać o sprawdzeniu bieżnika, gdyż jego głębokość zapewniająca optymalne osiągi - powinna ona wynosić nie mniej niż 3-4 mm. Jeśli więc nasze opony są starsze, warto jest im się dokładniej przyjrzeć. Jeśli mieszkamy, lub też wybieramy się w góry powinniśmy pomyśleć o zakupie łańcuchów śniegowych, jeżeli chodzi o wypożyczalnia samochodów w Warszawie opinie.


Ułatwią one poruszanie się po ciężkim terenie. Musimy jednak pamiętać, aby przy zakupie dobrać ich odpowiedni rodzaj oraz zakres wymiarowy. Kolejnym elementem jest wymiana płynu do spryskiwaczy na zimowy, oraz sprawdzenie stanu wycieraczek. Wiadomo przecież, że kiedy temperatura spadnie poniżej zera, letni płyn niestety zamarznie, a zużyte wycieraczki nie będą w stanie odprowadzić zanieczyszczeń z szyby. Warto też pomyśleć o wyczyszczeniu i odtłuszczeniu szyb, jeżeli chodzi o wypożyczalnia samochodów Warszawa cennik. Należałoby też zauważyć, że przed nadejściem zimy powinniśmy naprawić wszystkie uszkodzenia na szybach. Następną ważne rzeczą są sprawne żarówki, to właśnie one oświetlają nam drogę oraz sprawiają że jesteśmy widoczni. Należy więc sprawdzić, czy w naszym aucie wszystkie żarówki są sprawne. Jeśli nie, trzeba je wymienić, a następnie odwiedzić diagnostę, który prawidłowo ustawi ich kąt padania. Warto zaopatrzyć się także w zapasowy komplet żarówek i trzymać je w aucie. Istotne jest również nasmarowanie gumowych uszczelek w drzwiach i klapie bagażnika specjalnym środkiem pielęgnacyjnym z silikonem lub wazeliną techniczną w odniesieniu do wypożyczalnia samochodów w Warszawie.


Z pewnością zapobiegnie to przymarzaniu uszczelek i ich uszkodzeniu podczas otwierania auta w niskich temperaturach. Zamki z kolei warto posmarować środkiem zapobiegającym zamarzaniu. Może przydać się również odmrażacz do zamków, najlepiej trzymać go w kieszeni. Przed zimą warto również sprawdzić i naładować akumulator. Stary i niesprawny akumulator może być później przyczyną nie jednego opóźnionego wyjazdu. Pamiętajmy więc, że jeśli auto trudniej zapala na zimnym silniku, a do tego kontrolki przygasają, jest to zazwyczaj oznaka zużycia akumulatora. Wskazane jest również zwrócenie uwagi na olej silnikowy.