Minecraft 1.18 Co nowego?

Minecraft 1.18 to duża aktualizacja z wieloma nowymi funkcjami. Jest to część druga aktualizacji Mojang Caves & Cliffs, która przyniosła zmiany w górach, jaskiniach i generowaniu świata.

Jedną z najbardziej znaczących zmian jest to, że możesz teraz budować tak głęboko jak -64 bloki. Oznacza to, że masz o 50% więcej miejsca do eksploracji, budowania i zabawy.

Lush Caves

Z chwilą wydania Minecrafta 1.18 fani będą mogli zbadać nowy typ podziemnego biosu. Nazywa się on Lush Caves i będzie jednym z najbardziej ekscytujących nowych dodatków, które pojawią się wraz z aktualizacją.

Ten nowy biome jest wypełniony podziemną roślinnością – m.in. mchem, listowiem, pnączami glow berry i różowymi kwiatami zarodników. Znajdują się w nim także liliowe plamy porośnięte mchem i gliniane baseny.

Jaskrawe jagody to nowa roślina, która może rosnąć w tym biosferze i będzie ją oświetlać w nocy. To może ułatwić zlokalizowanie biomu.

Aby znaleźć Lush Caves w grze Minecraft 1.18, będziesz musiał podróżować do nowych kawałków. Najlepszym sposobem na to jest skanowanie terenu za pomocą Spyglassa lub Optifine Zoom.

Szczeciniasty Kamień Kroplowy

Aktualizacja 1.18 wprowadza do Minecrafta kilka nowych biomów jaskiniowych, w tym Jaskinie Kroplowe. Te nowe jaskinie powstają pod ziemią, ale na dowolnej wysokości i są wypełnione zasobami.

Jaskinie Kroplowe zawierają stalaktyty, które rosną z góry i stalagmity, które rosną z dołu. Spiczasty Kamień Kroplowy jest jednym z nowych bloków dodanych w tej aktualizacji i można go znaleźć w całym biosferze Jaskiń Kroplowych.

Stalaktyty i stalagmity można wydobywać w biosferze Jaskiń Kroplowych za pomocą każdego rodzaju kilofa lub młota. Pojawiają się również w większych skupiskach i można je znaleźć naturalnie w jaskiniach.

Stalaktyty i stalagmity są cennym zasobem i można je wykorzystać do tworzenia kociołków z wodą i lawą. Mają tylko 1% szans na wzrost w każdym ticku gry, więc ich hodowla może zająć trochę czasu.

Stalagi mogą być śmiertelnie niebezpieczne, jeśli spadną z dużej wysokości, zwłaszcza jeśli nie masz na sobie ochraniaczy. Gracze, którzy spadną na stalagmit, zginą i otrzymają wiadomość o śmierci „gracz> został nadziany na stalagmit”.

Śnieżne zbocza

W aktualizacji 1.18 Caves & Cliffs Part 2 gracze Minecrafta mogą teraz znaleźć trzy nowe biomy na szczytach gór. Biomy te, znane jako Gaje, Śnieżne Zbocza i Łąki, urozmaicają i tak już zróżnicowane pasma górskie w grze.

Pierwszy z nich, Gaj, to las świerkowy, który można znaleźć u podnóża lub na zboczach gór. W przeciwieństwie do innych biomów górskich, Gaj ma stosunkowo niską temperaturę i może być pokryty grubą warstwą śniegu z okazjonalnymi lodowcami. Może też wytworzyć warstwę puchu, co może być niebezpieczne, jeśli nie masz na sobie skórzanej zbroi lub butów.

Drugie, Śnieżne Zbocza, mogą pojawić się na szczytach gór lub na wzgórzach obok mniej zalesionych obszarów. Są nieco trudniejsze do zidentyfikowania niż Gaje, ponieważ zazwyczaj pojawiają się tylko na większych wysokościach.

Żyłki rudy

W Minecrafcie 1.18 tarło rudy bardzo się zmieniło. Zamiast rozmieszczać je w symetrycznych wzorach, rudy generują się teraz w trójkątnych formacjach wzdłuż każdego poziomu Y.

To sprawia, że trudno jest znaleźć konkretne rudy w konkretnym miejscu, ale istnieją sztuczki, które pomogą ci je szybko znaleźć. Żyły miedzi pojawiają się głównie w blokach granitowych, a żyły żelaza w blokach tufowych.

Rudy diamentów można znaleźć w dużych żyłach. Żyły te są niezwykle rzadkie i mogą produkować tylko do 10 rud sąsiadujących ze sobą.

Jednakże możliwe jest, aby gracz wydobył 32 diamenty w jednej żyle! Jest to bardzo rzadkie zjawisko i można je zaobserwować tylko w świecie, w którym jest dużo diamentowej rudy.

Oceń artykuł: Minecraft 1.18 Co nowego?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5