Czym wypełnić poduszki na kanapę?

Czym wypełnić poduszki na kanapę?

Niezależnie od tego, czy są wykonane ze skóry czy z tkaniny, poduszki na sofie mogą się z czasem zużyć i zwiotczeć. Jak podaje The Spruce, ponowne wypchanie poduszek może dać im nowe życie.

Wypełnienie poduszek może być wykonane z pianki, puchu lub poliestru. Wybierz wypełnienie na podstawie wymagań dotyczących wygody i stylu życia.

Poliester

Poliester to popularna tkanina, z której można wykonać wiele przedmiotów domowych, takich jak poduszki i koce. Jest niedrogi, łatwy w czyszczeniu, ma miękki i przyjemny wygląd.

Ma też tendencję do zatrzymywania zapachów, co sprawia, że nie jest atrakcyjny dla wielu osób. Można go jednak przetworzyć na nową tkaninę, co pomaga środowisku.

Wybór odpowiedniego rodzaju poliestru na poduszki zależy od tego, jak bardzo potrzebujesz wsparcia. Na przykład, jeżeli poduszka ma podpierać plecy, najczęściej stosowanym wypełnieniem jest pierze, puch i pianka.

Jeżeli poduszki Twojej kanapy zaczynają opadać, możesz dodać trochę więcej wypełnienia. Pomoże to nadać poduszce nowy kształt i sprawi, że będzie bardziej komfortowa.

Pierze

Często używane w połączeniu z innymi wypełnieniami, pierze zapewnia miękkość i wygodę poduszek. Może również nadać Twojej sofie luksusowy wygląd, ale wymaga regularnego puchnięcia, aby zachować swój wygląd.

Pierze jest naturalnym wypełnieniem pochodzącym od ptaków i jest popularnym wyborem dla mebli wysokiej klasy, ponieważ zapewnia miękkość, komfort i trwałość. Miękkie pasma piór mogą powodować przesuwanie się poduszek z czasem, dlatego ważne jest regularne ich puchnięcie, aby zachować ich najlepszy wygląd i samopoczucie.

Podobną opcją jest pianka, która daje twardsze odczucie w poduszkach i może mieć różną gęstość w zależności od producenta i sofy. Może być również dobrym wyborem dla osób, które uważają, że pierze lub włókna są trudne do czyszczenia.

Aby zachować świeżość sofy, warto zdjąć poduszki i dać im kilka godzin na zewnątrz w suchy dzień, aby mogły „oddychać”. Dzięki temu wewnętrzne włókna i wypełnienie z pierza nawodnią się, co pomoże usunąć wszelkie zapachy z powietrza, a także zapobiegnie roztoczom.

Wypełnienie

Dodanie wypełnienia do poduszek piankowych nadaje im miękki, puszysty wygląd i sprawia, że są bardziej wygodne. Pomaga również wypełnić wszelkie szczeliny między pianką a poszyciem poduszki.

Wybierać można spośród wielu rodzajów wypełnień. Są to bawełna, poliester i mieszanka bawełny z poliestrem, która ma zalety obu tych materiałów.

Materiał jest dostępny w płaskich arkuszach na metry lub zwinięty w worki. Może być topliwa, nietopliwa, igłowana lub klejona.

Materiał poliestrowy ma cztery różne rodzaje wytrzymałości na rozerwanie: Bonded, Superloft, Stitched i Quatraloft/plain. Jest bardziej elastyczna i miękka niż bawełna, co oznacza, że nie strzępi się i nie przesuwa tak łatwo.

Ma również większy loft i jest lepszym wyborem do pikowania maszynowego. Idealnie nadaje się na ciepłą kołdrę zimową. To także dobry wybór na uchwyty na naczynia, podkładki pod miski i podkładki pod talerze. Jest trochę droższy, ale warto dopłacić do następnego projektu. Ma też tendencję do zachowywania kształtu i jest trwała na dłuższą metę.

Poly-Fil

Jeśli twoje poduszki na kanapie są obwisłe, czas je wypchać. Ten projekt nie tylko przywróci życie twojej kanapie, ale także pozwoli ci zaoszczędzić trochę pieniędzy na dłuższą metę.

Większość poduszek na kanapie zawiera rdzeń z pianki lub piór i wypełnienia poliestrowego. Rdzeń z pianki jest ważny dla długowieczności i zapewnia strukturę. Poduszki z pierza zapewniają uczucie pluszu, ale z czasem ulegają degradacji.

Kiedy tak się dzieje, wewnętrzne poszycie również zaczyna się niszczyć. Może to spowodować, że pióra zaczną przebijać przez poszewki i w końcu będą wyglądać na niechlujne i obwisłe.

Jeśli chcesz zachować swoją kanapę i przywrócić jej pierwotną świetność, Tonya z bloga Miłość do rodziny i domu poleca wypełnienie poduszek kanapy włóknem poliestrowym. Jest to świetny projekt DIY dla każdego początkującego rzemieślnika i nie kosztuje zbyt wiele.

Oceń artykuł: Czym wypełnić poduszki na kanapę?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5