Dlaczego nikt mnie nie kocha?

Uczucie, że nikt cię nie kocha, może być bardzo bolesne. Istnieje wiele powodów, dla których możesz się tak czuć.

Właściwie miłość powinna być procesem wzajemnym, w którym oboje partnerów daje i otrzymuje. W rzeczywistości jednak niektórzy ludzie nigdy nie uczą się, jak budować pełne miłości związki.

1. Masz niską samoocenę

Kiedy ludzie mają niską samoocenę, nie wierzą, że zasługują na miłość, dobre uczucia czy szczęśliwe życie. Może to mieć wpływ na ich pracę, naukę, związki i zdrowie.

Często mają problemy z ustaleniem zdrowych granic z innymi. Na przykład mogą brać informacje zwrotne do siebie lub starać się zadowolić innych, zamiast dążyć do tego, co sprawia, że czują się szczęśliwi i spełnieni.

Należy pamiętać, że niska samoocena może być spowodowana wieloma różnymi rzeczami, w tym doświadczeniami takimi jak kara, maltretowanie lub zaniedbanie. Jeśli uważasz, że masz niską samoocenę, możesz rozważyć podjęcie terapii.

Terapia może pomóc ci stać się bardziej świadomym swoich myśli i zachowań, które często są zakorzenione w zwątpieniu w siebie. Może też nauczyć cię, jak zmienić je na lepsze. Najlepiej zacząć od wyznaczenia sobie małych, możliwych do osiągnięcia celów, a następnie ich realizacji. Pomoże Ci to zbudować pewność siebie, która jest niezbędna do pokonania niskiej samooceny.

2. Idealizujesz miłość

Miłość jest złożonym i głębokim doświadczeniem emocjonalnym. Może być jednym z najbardziej satysfakcjonujących uczuć w życiu, ale może też być źródłem bólu i urazy.

Jeśli znajdujesz się w związku, w którym masz nierealistyczne wyobrażenie o tym, jaka jest ta osoba, może to być znak, że ją idealizujesz. Może to być szczególnie częste w fazie zauroczenia w związku.

Problem z tą idealizacją polega na tym, że może ona prowadzić do rozczarowania, a nawet rozwodu, jeśli stanie się zbyt poważna.

Aby zbudować szczęśliwy i zdrowy związek, musisz być w stanie postrzegać swojego partnera zgodnie z prawdą. Oznacza to zrzucenie różowych soczewek i dostrzeżenie jego niedoskonałości, dziwactw i rzeczy, które czynią go wyjątkowym.

To nie jest łatwe i możesz potrzebować profesjonalnej pomocy, aby przezwyciężyć tendencję do idealizowania miłości. Jednak jeśli to zrobisz, będziesz w stanie zbudować zdrowy związek, który przetrwa przez długi czas.

3. Nie wiesz, jak budować kochające związki

Budowanie i utrzymywanie zdrowych związków może być wyzwaniem dla niektórych osób, zwłaszcza tych, które mają za sobą traumę lub problemy z przywiązaniem. Ale dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby na zapoznanie się z niuansami związku, od tego, co sprawia, że jesteś szczęśliwy, do ustalenia pewnych podstawowych wartości, które posłużą jako zasady przewodnie dla wszystkich waszych interakcji.

W skrócie, twój partner powinien być w stanie ci zaufać i być dla ciebie bezpieczną przystanią. Najlepszym sposobem, aby to osiągnąć, jest jak najskuteczniejsze komunikowanie swoich potrzeb, preferencji i osobistych wyzwań.

Pomocny może być również terapeuta, który pomoże ci rozwinąć umiejętności potrzebne do stworzenia i utrzymania znaczącego związku. Korzystając z najnowszych osiągnięć nauk behawioralnych, możesz nauczyć się zarządzać swoimi emocjami, radzić sobie w trudnych sytuacjach i wyrobić sobie lepsze nawyki dbania o siebie, które przyniosą korzyści Tobie i Twoim bliskim. Najlepsze jest to, że kiedy będziesz miał te narzędzia, twoje związki będą bardziej satysfakcjonujące.

4. Nie wiesz, jak kochać siebie

Jeśli chcesz kochać siebie, ważne jest, byś dbał o swoje zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychiczne. Oznacza to spożywanie pożywnych posiłków, picie wystarczającej ilości wody i odpowiednią ilość snu. Musisz też angażować się w przyjemne zajęcia i spędzać czas w samotności, aby się odmłodzić.

Często osoby z niską samooceną i brakiem miłości do siebie doświadczyły w swoim życiu traumy lub innych negatywnych przeżyć. Mogą to być nadużycia, zaniedbania i toksyczne relacje z innymi.

Dlatego tak trudno jest im zaakceptować siebie. Czują, że nie zasługują na miłość i uwagę, którą otrzymują, i zawsze szukają aprobaty u innych ludzi.

Gdzie wymienić hrywny?

Gdzie kupić jordan 1?

Oceń artykuł: Dlaczego nikt mnie nie kocha?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5