Nierzadko zdarza się, że kuny dostają się do zaparkowanych samochodów. Ich samotnicza natura sprawia, że łatwo im uszkodzić samochód w poszukiwaniu ciepłego, suchego i bezpiecznego miejsca do życia.

Mimo istniejących metod zwalczania szkodników, uszkodzenia są znaczną uciążliwością dla właścicieli samochodów. Na szczęście istnieje kilka rozwiązań, które utrzymają kuny z dala od Twojego samochodu.

Wysokonapięciowe urządzenia odstraszające

Pierwszą linią obrony przed kunami jest wysokonapięciowe urządzenie odstraszające, które może być zasilane z akumulatora samochodowego i obejmuje wszystkie istotne obszary w komorze silnika. Urządzenia te są również wyposażone w zintegrowane urządzenie ultradźwiękowe, dzięki czemu kuny są odstraszane w 100% przypadków.

Akumulatory AA są niezależne od pokładowego systemu zasilania i nie obciążają akumulatora pojazdu, a przed wyczerpaniem się baterii urządzenia jest wskaźnik wczesnego ostrzegania w postaci migającej lampki.

Ten samowystarczalny wysokonapięciowy odstraszacz może być używany przeciwko myszom, kunom i szczurom i jest idealny do stosowania w masce silnika. Urządzenie wytwarza pulsujące i agresywne ultradźwięki niesłyszalne dla człowieka, które są denerwujące dla tych zwierząt i zmuszają je do ucieczki.

Siatka druciana

Kuny są bardzo częstym problemem w samochodach zaparkowanych na noc na zewnątrz. Zwierzęta gryzą kable, rurki i inne części komory silnika, co prowadzi do uszkodzeń.

W rezultacie pojawia się wiele roszczeń do firm ubezpieczeniowych. Naprawa lub wymiana uszkodzonego pojazdu może kosztować sporo pieniędzy.

Jeśli szukasz rozwiązania, które odstraszy kuny, powinieneś rozważyć zastosowanie siatki drucianej. Pomoże ona powstrzymać je przed dostaniem się do samochodu, a także może być użyta do zatrzymania królików w ogrodzie.

Siatka powinna być zabezpieczona i nie powinna mieć żadnych szczelin, ponieważ mogłoby to spowodować ich ucieczkę. Zapobiegnie to również wyskakiwaniu królików z ogrodu i ucieczce od Ciebie.

Zapachy

Króliki uwielbiają ciepłe miejsca, więc komora silnika zaparkowanego samochodu jest dla nich idealnym schronieniem. Lubią przechowywać jedzenie i zakładać gniazda pod maską.

W rezultacie kuny są odpowiedzialne za znaczne uszkodzenia samochodów. Wgryzają się w przewody zapłonowe, wycieraczek i płynu chłodzącego, a także w kable elektryczne i materiał izolacyjny.

W okresie godowym, od marca do późnego lata, małe drapieżniki stają się agresywne terytorialnie i walczą z innymi kunami. Oznaczają swoje terytorium za pomocą śladów zapachowych, a inne kuny wyczuwają to i reagują na to – dlatego żują węże i kable w Twoim samochodzie.

DJV szacuje, że w 2007 roku kuny uszkodziły 180 000 pojazdów – i liczba ta może znowu wzrosnąć. Ostre zęby tych małych zwierząt przebijają węże i kable w Twoim samochodzie, powodując czterocyfrowy rachunek za naprawę.

Przynęta na truciznę

Kuny uszkadzają kable samochodowe, przewody hamulcowe i hydrauliczne, a także materiały izolacyjne. Może to spowodować wysokie koszty naprawy, które szybko mogą się zwiększyć do znacznej sumy pieniędzy.

Zabijanie lub łapanie kun nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. Zwierzęta te są w Niemczech pod ochroną i nie wolno na nie polować.

Innym rozwiązaniem jest stosowanie przynęty z trucizną, podobną do trutki na myszy lub szczury. Jednak nie jest to dozwolone w Europie i nie jest dostępne w sprzedaży.

W badaniu przeprowadzono analizy toksykologiczne różnych rodzajów trucizn skierowanych do Laboratorium Diagnostyki Toksykologicznej Wydziału Weterynaryjnego w Caceres (Uniwersytet Estremadura) w okresie 17 lat od 2002 do 2018 roku. Wyniki badań pokazują, że przynęty z truciznami są używane nielegalnie i stanowią poważne zagrożenie dla dzikich zwierząt. Zabijają one między innymi ptasie padalce i psy pasterskie. W większości przypadków przyczyny tego działania były nieznane. Co więcej, były one stosowane na obszarach chronionych, gdzie współistniała działalność łowiecka.

Co oznacza et felgi?

Oceń artykuł: Co na kuny do auta?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5