Czy Balladyna zasłużyła na karę?

Czy Balladyna zasłużyła na karę?

To, czy ktoś zasługuje na karę, czy nie, zależy od okoliczności. Niektórzy uważają, że księgowy, który sprzeniewierza pieniądze, jest złym człowiekiem i powinien zostać ukarany za swoje czyny.

Inni uważają, że Odyseusz powinien zostać ukarany za swoją przemoc wobec zalotników. Miał dobry powód, by zostać ukaranym za próbę przejęcia władzy nad Itaką i zabicie swojego syna Telemacha.

Odyseusz

Epos homerycki, Odyseja, jest kroniką odysei Odyseusza do Itaki po wojnie trojańskiej. Odyseusz był błyskotliwym i przebiegłym wojownikiem, słynął z umiejętności rozwiązywania problemów i przechytrzania przeciwników.

Był też bardzo hojnym człowiekiem i często dawał prezenty ludziom, którzy byli w potrzebie. Podczas swojej podróży do domu napotkał wiele przeszkód.

Jedną z najtrudniejszych była sytuacja, gdy on i jego ludzie zostali rozbitkowie na dziwnej wyspie. Wyspę zamieszkiwały olbrzymy, w tym ludojad o imieniu Polifem.

Odys pochopnie ujawnił swoje prawdziwe imię, a Polifem modlił się do Posejdona o zemstę. Cyklop wrzucił Odyseusza i jego załogę do morza, ale ten zdołał uciec.

Poważnym problemem byli też zalotnicy, którzy próbowali ukraść Odyseuszowi żonę. Po ukaraniu zalotników Odyseusz i jego żona zostali połączeni.

Lajos

W greckim panteonie królów Lajos (wymawiane „lai-sh”) z Teb jest jednym z najbardziej interesujących. Był pierwszym ze swojego rodu, który rządził królestwem, a jego panowanie trwało od pierwszego wieku p.n.e. do piątego.

Imię Lejosa może dziś nie brzmi zbyt dobrze, ale był on odpowiedzialny za niektóre z najbardziej ikonicznych zabytków miasta, w tym akwedukt i słynny tetrad. Tetrad był ważną częścią kosmopolitycznej infrastruktury miasta, ponieważ zapewniał mieszkańcom niezbędne dostawy wody i energii.

Lajos jest również centralną postacią w historii Edypa i jego dążenia do udowodnienia, że jest godny tytułu króla Teb, co doprowadziło do jego ostatecznego upadku. Jako sprytny polityk był w stanie zatwierdzić szereg podejrzanych postaci, a przede wszystkim słynnego mordercę znanego jako Balladyna. Pytanie brzmi: czy zasłużył na karę?

Jokasta

W mitologii greckiej Jokasta jest żoną króla Teb, Lejosa. Urodziła dziecko, a wyrocznia przepowiedziała, że zabije ono ojca i prześpi się z matką.

Aby tego uniknąć, Laius przebił dziecku kostki i związał je razem. Dziecko zostało w końcu znalezione przez pasterza, który wychował je jak własnego syna. To doprowadziło do konfliktu z bogami.

Z tego powodu została przeklęta wielkim wstydem, który narastał przez całe jej życie. Nie mogła normalnie żyć i spędzała całe dnie, próbując odpokutować za swoje grzechy.

Telemachus

W Odysei Homera Telemach jest młodym człowiekiem, który wyrasta na bohatera. W ciągu swojego życia doświadczył wielu wydarzeń i nauczył się właściwego sposobu rządzenia narodem greckim.

Jest naiwny i chroniony przed światem zewnętrznym, ale jego doświadczenia w Pylos i Sparcie pomogły mu stać się dojrzałym i silnym. Zdobył wiedzę o tym, jak powinno się rządzić greckim narodem, a także poznał wartość rodziny.

Kiedy był niemowlęciem, jego ojciec Odyseusz wyruszył na wojnę i nigdy nie wrócił. Dlatego Telemach nie miał pojęcia, co jego ojciec robił w tym czasie.

Podczas nieobecności ojca jego domostwo zostało zniszczone przez bezczelnych zalotników, którzy nie uszanowali jego matki i splądrowali ich majątek. Nawet obcięli ojcu włosy.

Poddenerwowany nieobecnością ojca, Atena pojawiła się w przebraniu Mentora i nakłoniła Telemacha do wypędzenia zalotników z jego domu. Mentor-Athena pomogła Telemachowi zaplanować konkurs, który miał pomóc mu wybrać odpowiedniego męża dla jego matki. Konkurs miał polegać na tym, że zalotnicy mieli naciągnąć łuk Odyseusza i wystrzelić strzałę przez otwory w dwunastu grotach toporów.

Czy pennywise istnieje?

Oceń artykuł: Czy Balladyna zasłużyła na karę?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5