Postawy policjanta kierującego ruchem co oznaczają?

Postawy policjanta kierującego ruchem co oznaczają?

Jeśli policjant kieruje ruchem, może to być spowodowane wypadkiem lub budową drogi. Może to być również pomoc w zapobieganiu brutalnym przestępstwom lub ochrona kogoś.

Ludzie mają negatywny stosunek do policji w ogóle, szczególnie czarni Amerykanie, młodsi ludzie, osoby o niższych dochodach, mieszkańcy miast i liberałowie. Natomiast biali Amerykanie, osoby starsze, osoby o średnich i wyższych dochodach, mieszkańcy przedmieść i konserwatyści mają bardziej przychylne spojrzenie na policję.

1. Bądź uprzejmy i współpracuj

Grzeczność jest kluczowym elementem interakcji społecznych, ponieważ w naturze ludzkiej leży szacunek dla innych. Jest to również sposób okazywania innym szacunku, który świadczy o tym, że jesteś w stanie z nimi współpracować.

W przypadku zatrzymania w ruchu drogowym ważne jest, abyś był uprzejmy i chętny do współpracy, aby uniknąć oskarżenia o wykroczenie, które może zaszkodzić Twojej sprawie w sądzie. Jeśli będziesz agresywny lub oburzony, prawdopodobnie wyjdzie to na jaw w zeznaniach funkcjonariusza w sądzie i może Cię kosztować więcej niż tylko upomnienie.

Dobra wiadomość jest taka, że nie musi to być trudne! Trzymaj ręce tak, aby policjant mógł je zobaczyć, kiedy podchodzi do okna, bądź uprzejmy i chętny do współpracy, kiedy podajesz mu swoje prawo jazdy i dowód rejestracyjny, a także mów jak najmniej, aby uniknąć samooskarżenia. Biorąc pod uwagę te wskazówki, będziesz lepiej przygotowany na wypadek zatrzymania przez policję.

2. Nie zaczynaj mówić

Jeśli policjant kieruje ruchem, powinien pamiętać o kilku rzeczach. Pomoże im to uniknąć błędów, które mogą prowadzić do zarzutów o wykroczenia lub nawet przestępstwa.

Powinni również być uprzejmi i chętni do współpracy. Pomoże im to w nawiązaniu pozytywnych relacji z kierowcami i zapobiegnie powstawaniu napięć.

Jeszcze jedna rzecz, o której powinni pamiętać, to bycie skromnym. Oznacza to, że nie należy się popisywać ani przechwalać swoimi umiejętnościami.

To może być trudne, ale jest niezbędne. Jeśli jesteś policjantem, ważne jest, żebyś okazywał pokorę, żeby zdobyć szacunek i zaufanie kierowców.

3. Nie obciążaj się

Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, kiedy zostaniesz zatrzymany przez policjanta, jest nie obciążanie się. Masz prawo zachować milczenie i nie odpowiadać na żadne pytania, które mogą Cię obciążyć.

To jest coś, o czym wiele osób nie myśli, kiedy są na drodze, a może to mieć poważny wpływ na przebieg zatrzymania. Bez względu na to, czy masz zwykłe wykroczenie drogowe, czy jesteś aresztowany za poważniejsze wykroczenia, Twoje wybory podczas zatrzymania mogą zaważyć na wyniku sprawy.

Jest kilka sposobów na uniknięcie obciążania siebie podczas zatrzymania, ale najlepszym z nich jest bycie uprzejmym i nie próbowanie odpowiadać na pytania, na które możesz nie znać odpowiedzi. To nie tylko uchroni Cię przed skazaniem za przestępstwo, ale także pomoże policjantowi w bardziej efektywnym i dokładnym zbadaniu Twojej sprawy.

4. Nie strzelaj do posłańca

Policjanci kierujący ruchem mają do czynienia z wieloma rodzajami sytuacji związanych z ruchem drogowym, od zepsutego światła po nietypowe zagrożenie. Muszą wiedzieć, jak skutecznie komunikować się z kierowcami i zapewnić im bezpieczeństwo.

Aby to zrobić, muszą być uprzejmi i chętni do współpracy.

Pozytywne nastawienie podczas zatrzymania i przeszukania jest ważne dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, w tym funkcjonariuszy. Pomaga im pracować wydajniej i rzadziej popełniać błędy.

Nieprawidłowe nastawienie może mieć negatywny wpływ na sprawę, zwłaszcza jeśli później będą próbowali wykorzystać je przeciwko Tobie w sądzie.

Aby to zmierzyć, badacze przeprowadzili badanie, w którym wykorzystali nagrania z kamer policyjnych z zatrzymań pojazdów w Oakland w Kalifornii. Przepisali język funkcjonariuszy i poprosili uczestników o ocenę, na ile interakcja była pełna szacunku, uprzejma, przyjazna, formalna i bezstronna.

Oceń artykuł: Postawy policjanta kierującego ruchem co oznaczają?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5