W co można się bawić w domu?

W co można się bawić w domu?

Kiedy dzieci siedzą w domu, nie ma nic lepszego niż zagranie w kilka zabawnych gier, które zapewnią im zajęcie. Podczas gdy podcasty, Netflix i czytanie na plaży mogą pomóc w spędzeniu czasu, ekscytująca gra rodzinna to pewny sposób na zjednoczenie załogi dla tak potrzebnej więzi.

Tic Tac Toe

Tic Tac Toe, znany też jako Xs and Os, to niesamowicie zabawna gra. Mogą w nią grać dzieci w każdym wieku i jest to świetny sposób na budowanie więzi w rodzinie.

Grę wygrywa pierwszy gracz, który zdobędzie trzy X lub Os. Gra może być trochę skomplikowana i trzeba przestrzegać pewnych zasad.

Tic Tac Toe może być rozgrywany na wielu różnych powierzchniach i jest idealny na podwórkowe spotkanie. Jeśli zamierzasz spędzać dużo czasu w ogrodzie, dlaczego nie stworzyć własnej planszy do gry w tic tac toe?

Słowniczek

Słowniczek to zabawna gra, w którą można grać z rodziną i przyjaciółmi w domu. To zabawny lodołamacz dla grupy i świetny sposób na poznanie się nawzajem.

Czy użyjesz gry planszowej, czy papieru i markerów, Pictionary na pewno dostarczy śmiechu wszystkim zaangażowanym!

To także świetny sposób, aby ludzie zaczęli myśleć poza swoją strefą komfortu i ćwiczyli swój mózg. Aktywność ta może pomóc ludziom się zrelaksować i uwolnić endorfiny, które są znane z tego, że pomagają w łagodzeniu bólu.

Sztuczki magiczne

Czy chcesz zaimponować przyjaciołom na przyjęciu, czy wykonać kilka prostych sztuczek karcianych, magia jest świetnym sposobem na rozrywkę. Jest to również świetny sposób na pobudzenie wyobraźni dziecka oraz zwiększenie jego kreatywności i refleksu.

Jedną z najbardziej klasycznych i popularnych sztuczek magicznych jest znikająca moneta. Możesz nauczyć się wykonywać tę sztuczkę w domu, jeśli tylko trochę poćwiczysz.

Gra w skakankę

Gry w skakankę to świetny sposób, żeby dzieci się ruszały! Są też dobre dla poprawy koordynacji oko-stopa.

Jedną z gier w skakankę, w którą można grać w domu, jest „skakanka”. Jest to zabawna, tania aktywność i świetna do zabawy w grupie.

Inną grą w skakankę jest „jump spin”. Ta gra to świetna zabawa towarzyska, która pomaga dzieciom ćwiczyć koordynację i zdolności motoryczne.

W tę grę najlepiej grać z długą liną do skakania. Osoba, która trzyma koniec liny, kręci nią wokół siebie i innych dzieci w kole.

Wykopywanie lodowych wież

Wykopywanie lodowych wież to zabawny sposób na zajęcie dzieci latem. Łatwo jest stworzyć wieżę z zamarzniętych zabawek lub biżuterii, a dzieci będą miały wiele godzin zabawy przy jej kopaniu.

Możesz stworzyć tęczową wieżę kolorów, wypełnić ją zabawkami, a nawet zrobić małe lodowe kwadraty, w których będą znajdować się kości dinozaurów! Do roztopienia lodu użyj bączka, soli koszernej lub strzykawek do zabawy, aby maluchy mogły dosięgnąć swoich zabawek.

Czytanie

Czytanie może być świetnym sposobem na nawiązanie kontaktu z dzieckiem. Pomaga im się zrelaksować i odprężyć, a jednocześnie pobudza ich kreatywność.

Aby czytać, dzieci muszą opanować wiele umiejętności, w tym dekodowanie i rozumienie. Nauka tych umiejętności w domu może pomóc im odnieść sukces w szkole.

Jednym z najważniejszych sposobów, w jaki rodzice mogą wspierać dzieci w nauce czytania i pisania w domu, jest modelowanie strategii i czynności związanych z czytaniem. Można to zrobić, łącząc pewnego siebie czytelnika z tym, który ma problemy z czytaniem, i wspólnie pracować nad ćwiczeniami fonicznymi.

Taniec na mrozie

Taniec na mrozie to klasyczna gra dla dzieci, w którą można grać w grupie lub samemu. To świetny sposób na rozruszanie dzieci, a także okazja do ćwiczenia samokontroli.

W tej zabawie wszyscy poruszają się, gdy padają słowa akcji (skakanie, skakanie, turlanie się, kręcenie). Następnie, gdy muzyka milknie, każdy gracz zastyga w pozycji, w której się znajduje.

Ostatnia osoba, która zastygnie, odpada z gry. Jeśli dziecko odpadnie, przechodzi na drugą stronę sali i wykonuje 10 podskoków, dopóki muzyka nie zostanie wznowiona, po czym może wrócić do gry.

Co to znaczy emo?

Oceń artykuł: W co można się bawić w domu?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5