Co na ścianę w kuchni?

Kuchnia to miejsce o dużym natężeniu ruchu, dlatego szczególnie ważne jest, by urządzić ją ze stylem. Jest to również pomieszczenie, w którym spędzasz dużo czasu i w którym gromadzą się Twoi przyjaciele i rodzina, więc powinno być tak samo estetyczne jak każde inne pomieszczenie w domu.

Oramowane dzieła sztuki

Oramowane dzieła sztuki mogą wnieść odrobinę stylu do każdej ściany i mogą pomóc Ci stworzyć kolekcję ulubionych obrazów. Niezależnie od tego, czy chcesz pokazać zdjęcia członków rodziny, czy dzieła sztuki z podróży, ramy mogą zrobić wrażenie w każdym pomieszczeniu.

Przy oprawianiu dzieł sztuki należy przestrzegać pewnych zasad, aby upewnić się, że ramy uzupełniają dzieło i otaczające je wykończenia. Na przykład, jeżeli dzieło jest czarno-białe lub w stylu abstrakcyjnym, najlepsza będzie wąska, ciemna rama.

Jeśli chcesz dodać trochę koloru do swoich ścian, spróbuj oprawić w ramę wydruk odważnej i kolorowej aranżacji kwiatowej. To świetny sposób na dodanie wzoru do kuchni bez zajmowania zbyt wiele miejsca.

Jeśli masz w kuchni pustą ścianę, rozważ stworzenie galerii ramek o różnych rozmiarach, aby uzyskać elegancką ekspozycję. Możesz wybrać ramki w kratkę, asymetryczne lub potrójne, aby uzyskać prosty, nowoczesny wygląd.

Przepisy

Dla osób posiadających dużą kolekcję książek kucharskich, duża ściana w kuchni może być doskonałym sposobem na ich wyeksponowanie. Możesz pogrupować książki kucharskie w różnych kolorach i stylach, aby stworzyć kolorową ekspozycję ścienną, która na pewno się spodoba.

W swojej książce Wall proponuje odświeżające i nowatorskie spojrzenie na wczesnonowożytną kulturę przepisów kulinarnych. Zamiast traktować same przepisy jako pewnik, skupia się na materiałach wstępnych zawartych w nich oraz na ich znaczeniu dla szerszych zagadnień literackich, filozoficznych i kulturowych.

W pierwszym rozdziale Wall bada znaczenie smaku jako pojęcia dla wczesnoangielskich autorów i czytelników przepisów. Jak wyjaśnia, termin „smak” był używany zarówno do określenia percepcji zmysłowej, jak i dyskryminacji społecznej.

Wiszące drążki na naczynia

Wiszący drążek na naczynia może nadać Twojej kuchni stylowy wygląd, nie zajmując cennego miejsca w szafkach. Jest to również świetny sposób na utrzymanie najczęściej używanych naczyń w zasięgu ręki.

Producenci produkują stojaki w różnych kształtach, w tym półki, półkola i maski. Na metalowych ramach, siatkach lub szprychach umieszcza się haczyki, na których zawiesza się garnki i patelnie.

Jeśli chcesz mieć prosty i elegancki stojak na garnki, rozważ stojak prostokątny. Ta opcja z kutego żelaza jest idealna dla minimalistów lub małych kuchni i oferuje mnóstwo miejsca na dwanaście garnków.

Alternatywnie możesz stworzyć swój własny, konstruując drążek z błyszczących miedzianych rur. Stanowią one niedrogą alternatywę dla drewna, a w sklepie z narzędziami możesz je nawet przyciąć na wymiar.

Kosze ścienne

Dekoracyjne kosze ścienne mogą być świetnym sposobem na dodanie koloru, tekstury i kontrastu do Twojej przestrzeni. Są też niedrogim sposobem na udekorowanie dużej powierzchni ściany.

Kosze mogą być używane w kuchni do przechowywania owoców i warzyw, ręczników, serwetek i przypraw. Mogą być również używane w łazience do przechowywania przyborów toaletowych i kosmetyków.

Te kosze są ręcznie wykonane w tkanym wzorze i posiadają solidne żelazne akcenty oraz skórzane elementy. To prosty sposób na dodanie miejsca do przechowywania w domu i wprowadzenie do niego atmosfery inspirowanej domem wiejskim.

Przed powieszeniem koszy spróbuj poeksperymentować z różnymi układami i zrób zdjęcia, aby zobaczyć, jak wyglądają. Pomoże Ci to wybrać najlepszy układ dla Twojej przestrzeni.

Oceń artykuł: Co na ścianę w kuchni?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5