Co odstrasza szerszenie?

Szerszenie są częstym utrapieniem latem i są jednymi z najbardziej bolesnych owadów żądlących. Istnieją jednak sposoby na odstraszenie ich od domu lub ogrodu.

Jednym z najlepszych sposobów jest posadzenie wokół swojej posesji odmian roślin odstraszających szerszenie. Jednym z najlepszych sposobów jest posadzenie wokół domu roślin odstraszających szerszenie, takich jak mięta, tymianek, eukaliptus i cytronella.

Sadzenie odmian roślin odstraszających szerszenie

Dla ogrodników, którzy lubią komary i osy, kilka roślin odstraszających szerszenie może w znacznym stopniu przyczynić się do tego, że przestrzeń na zewnątrz pozostanie wolna od tych żądlących owadów. Najlepsze jest to, że możesz posadzić rośliny odstraszające szerszenie w tym samym miejscu, co inne ulubione rośliny kwitnące. Możesz również uprawiać te piękności w pomieszczeniach, jeśli pogoda nie jest zbyt przyjazna dla fauny i flory.

Na pewno musisz włożyć wysiłek w uprawę wybranych roślin i przestrzegać zasad prawidłowego podlewania i nawożenia. W końcu będziesz chciał zebrać nagrody za swoje wysiłki w postaci pięknej przestrzeni na zewnątrz, która jest równie przyjemna, co bezpieczna dla całej rodziny.

Nie zostawiaj jedzenia na zewnątrz

Jeśli planujesz piknik lub grill na podwórku, ważne jest, aby pamiętać, żeby nie zostawiać jedzenia na zewnątrz. Cukrowe i tłuste jedzenie, a zwłaszcza mięso, jest atrakcyjne dla szerszeni.

Szkodę dla szerszeni przyciągają również pojemniki i kosze na śmieci. Szczelnie zamykaj puszki i trzymaj je pod przykryciem, kiedy nie są używane.

Jeśli masz kompostownik, ważne jest, abyś trzymał go szczelnie zamkniętego i z dala od domu. Sterty kompostu mogą być tak samo atrakcyjne dla os jak otwarte kosze na śmieci.

Nie noś perfum

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby odstraszyć szerszenie, jest nieużywanie perfum i wody kolońskiej. Zapachy te mogą przyciągać szerszenie, które szukają nektaru do pożywienia.

Szerszenie przyciągają również jaskrawe kolory, więc noszenie czegoś, co przypomina kwiat, może być szkodliwe.

Dobrym pomysłem jest również unikanie zbyt mocnych lub ciężkich perfum. Mogą one rozpraszać ludzi, a nawet przyprawiać o ból głowy, więc zawsze wybieraj zapach odpowiedni do miejsca, do którego się wybierasz.

Nie ukrywaj jedzenia

Ukrywanie jedzenia sygnalizuje, że nie jest ono bezpieczne, a to może mieć negatywny wpływ na nawyki żywieniowe dziecka. Podobnie ukrywanie słodyczy i innych smakołyków może prowadzić do poczucia deprywacji, które może również negatywnie wpłynąć na apetyt dziecka na zdrowe jedzenie.

Jeśli więc podejrzewasz, że twoje dzieci ukrywają lub podkradają jedzenie, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zajęcie się ich podstawowymi problemami. Jedną z największych przyczyn są niedobory żywieniowe, którym można zaradzić, zapewniając większy dostęp do zdrowej i pożywnej żywności.

Utrzymuj swoje podwórko w czystości

Nieporządek na podwórku może sprawić, że będziesz źle postrzegany, dlatego ważne jest, abyś utrzymywał swoją przestrzeń na zewnątrz w czystości i dobrym stanie. Pomoże to zniechęcić niespodziewanych gości i pokaże im, że jesteś odpowiedzialny za zdrowie swojej posesji.

Utrzymywanie podwórka w czystości to świetny sposób na uniknięcie problemów ze szkodnikami i insektami. Pomoże zapobiec wykopywaniu i zjadaniu drzew przez gryzonie, a także zmniejszy ryzyko pożarów.

Usuwaj gniazda

Rzęśce są owadami społecznymi, więc jeśli znajdziesz gniazdo na swojej posesji, prawdopodobnie będziesz chciał się go pozbyć. Jeśli nie jesteś w stanie usunąć gniazda samodzielnie, możesz skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników.

Przed przystąpieniem do usuwania gniazda szerszeni pamiętaj o założeniu odzieży ochronnej, takiej jak długie spodnie, rękawice, gogle i solidny kapelusz. Pomoże Ci to uniknąć użądlenia i zapobiegnie rozprzestrzenianiu się użądleń na inne osoby i zwierzęta domowe.

Możesz rozpylić nad gniazdem środek owadobójczy o dużym zasięgu w nocy, kiedy szerszenie są mniej aktywne. Spowoduje to zniszczenie gniazda i zabicie wszystkich szerszeni, które nadal są w środku.