Dlaczego wycofali lymphomyosot?

Dlaczego wycofali lymphomyosot?

Lymphomyosot jest homeopatycznym lekiem kombinowanym, który ma szerokie spektrum działania na podstawowe procesy. Może być stosowany jako leczenie wspomagające po zabiegach chirurgicznych, w celu zmniejszenia obrzęku i poprawy naprawy ran.

W modelu regeneracji skóry ogona myszy, lek zmniejszył obrzęk i zwiększył szybkość zamykania ran chirurgicznych. Wynikało to ze zdolności limfomiozy do stymulowania szlaków zapalnych i naprawczych rany.

Zastrzyki

Zastrzyki pomagają ograniczyć fizjologiczne zwyrodnienie stawów i tkanek, aby zrównoważyć uszkodzenia spowodowane starzeniem się, złą postawą, współistniejącymi chorobami przewlekłymi, uderzeniami i urazami oraz zanieczyszczeniami. Wyzwala obronę organizmu i pomaga w drenażu limfatycznym.

Jest również stosowany przy obrzękach limfatycznych, zapaleniach, infekcjach grypopodobnych i kurzajkach. Jest środkiem przeciwzapalnym w przypadku bólu i oczyszczającym wszędzie tam, gdzie występuje obrzęk lub infekcja, np. w nerkach, pęcherzu, gruczołach i innych narządach.

Jest to homeopatyczny produkt leczniczy wskazany w celu poprawy drenażu limfatycznego, nieswoistej obrony immunologicznej oraz w takich stanach, jak łagodny przerost węzłów chłonnych, przewlekłe zapalenie migdałków, przerost migdałków i obrzęk limfatyczny. Lymphomyosot zawiera Calcarea phosphorica (Tribasic calcium phosphate), Ferrum iodatum (Ferrous iodide), Natrum sulphuricum (Disodium sulfate), Aranea diadema (Papal-cross spider) i Levothyroxine (L-thyroxine).

Stosowanie miejscowe

Podczas leczenia pracownik służby zdrowia nakłada niewielką ilość maści lub balsamu na opuszki palców w rękawiczkach i rozprowadza ją na obszarze dotkniętym chorobą. Cienka warstwa jest zazwyczaj wystarczająca, ale gruba warstwa może uniemożliwić dostęp powietrza do rany i przyspieszenie gojenia.

Po zakończeniu leczenia rękawicę lub gazę użytą do aplikacji należy umieścić w worku na śmieci i wyrzucić. Chroni to skórę przed otarciami o inne części ciała i zapobiega kontaktowi leku z mikroorganizmami, które mogą powodować infekcje.

Ta metoda podawania leków ma wiele zalet, w tym wygodę i łatwość zakończenia. Ma jednak również pewne wady, takie jak powodowanie podrażnień skóry i innych objawów, takich jak wysypka. Może również prowadzić do metabolizmu pierwszego przejścia, co zmniejsza dostępność biologiczną leku. Dodatkowo, dokładne scharakteryzowanie PK w ten sposób może być trudne. Dzieje się tak, ponieważ leki stosowane miejscowo często mają wiele (i powolnych) faz wchłaniania.

Podanie doustne

Podanie doustne to droga dostarczania leku lub składników odżywczych do organizmu przez usta. Zazwyczaj jest ona preferowana, gdy wielkość cząsteczki substancji jest zbyt duża, aby mogła być wchłonięta przez przewód pokarmowy lub gdy wymagana jest szybsza szybkość wchłaniania.

Powszechną doustną drogą podawania wielu leków jest tabletka lub kapsułka, którą można wrzucić do małej miarki i podać pacjentowi w razie potrzeby. Ta metoda może być bardzo wygodna dla pacjentów.

Limfomimetyk jest lekiem wielocelowym, co oznacza, że ma wiele efektów na różnych ścieżkach w organizmie. Na przykład, może promować regenerację limfatyczną w miejscu zablokowanej blizny podczas procesu gojenia się rany, zmniejszać obrzęk w ranie chirurgicznej, zwiększać pokrycie makrofagami w miejscu operacji oraz wzmacniać macierz pozakomórkową podczas procesu gojenia.

Skutki uboczne

Podanie limfomyosotu we wstrzyknięciach nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia szkodliwych skutków ubocznych. Jednak pacjent powinien być okresowo badany, szczególnie w przypadku pojawienia się nowych objawów lub utrzymywania się bólu lub zaczerwienienia w miejscu wstrzyknięcia.

W trakcie badań klinicznych nie odnotowano żadnych działań niepożądanych ze strony nerek, wątroby, układu krążenia lub przewodu pokarmowego. Profil farmakologiczny jest podobny do innych leków homeopatycznych z wyjątkiem działania na nieswoisty układ odpornościowy.

W doświadczeniach z eksperymentalnymi modelami obrzęku limfatycznego u myszy, Lymphomyosot zmniejszył obrzęk i zwiększył szybkość zamykania ran chirurgicznych. Ponadto zmniejszył migrację kapilar limfatycznych i regenerację naczyń limfatycznych.

Zmniejszył również rekrutację makrofagów do tkanki objętej stanem zapalnym i w ten sposób mógł zapobiec reakcji zapalnej. Można to przypisać wpływowi niektórych składników Lymphomyosot na przemieszczanie się leukocytów. Jest to zgodne z wynikami innych badań klinicznych, które wykazały, że limfomyosot zmniejsza stan zapalny i stymuluje naturalne procesy zdrowienia organizmu.