Co oznacza palec wskazujący mały i kciuk?

Co oznacza palec wskazujący mały i kciuk?

Mały palec wskazujący i kciuk oznaczają, że masz zrównoważoną osobowość. Jesteś troskliwą i łagodną osobą, która sprawia, że ludzie czują się przy Tobie komfortowo i bezpiecznie.

To oznacza również, że jesteś dobrym słuchaczem, który czerpie przyjemność z pomagania innym. Ludzie często zwracają się do ciebie po radę lub po wyjawienie swoich najgłębszych sekretów.

Długość palca wskazującego

Jeśli kiedykolwiek byłeś na czytaniu z dłoni lub na spotkaniu z astrologiem, wiesz, że długość twoich palców może wiele powiedzieć o twojej osobowości. Długość palców może wskazywać, czy jesteś agresywny, czy spokojny, czy masz wyczucie kierunku, czy masz ostry język.

Badacze od dawna łączą długość palców z wieloma cechami i schorzeniami, takimi jak autyzm, niepłodność, rak piersi, zaburzenia uwagi i rak prostaty. Szczególną uwagę zwrócił jeden szczególny stosunek długości palców – 2D:4D (wskazujący:serdeczny), który powiązano z dymorfizmem płciowym oraz wieloma cechami morfologicznymi, fizjologicznymi i behawioralnymi.

Zwłaszcza stosunek 2D:4D powiązano z poziomem testosteronu i wrażliwością na androgeny. Stwierdzono również, że wpływa na wiele cech, od umiejętności werbalnych po zdolności sportowe.

Długość palca serdecznego

Istnieje teoria, że długość palca serdecznego może powiedzieć o twojej osobowości. Teoria ta opiera się na fakcie, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że Twój palec serdeczny będzie dłuższy niż palec wskazujący, jeśli byłeś wystawiony na działanie wyższego poziomu testosteronu w okresie płodowym.

Naukowcy odkryli, że efekt ten jest silniejszy u mężczyzn niż u kobiet. Dzieje się tak, ponieważ chłopcy otrzymują wyższy poziom męskiego hormonu płciowego testosteronu podczas rozwoju płodowego, co zwiększa długość ich palca serdecznego.

Aby zmierzyć swój palec serdeczny, owiń kawałek sznurka lub nici dentystycznej wokół podstawy palca serdecznego i zaznacz punkt, w którym stykają się końce sznurka. Następnie możesz użyć linijki lub taśmy mierniczej, aby uzyskać dokładny pomiar obwodu palca serdecznego.

Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz pierścionek w odpowiednim rozmiarze, powinieneś dokonać pomiaru wieczorem, pod koniec dnia, kiedy Twój palec jest prawdopodobnie największy. W ten sposób dowiesz się, jak duża jest Twoja knykcie, co pomoże Ci zdecydować, czy musisz zwiększyć rozmiar pierścionka, czy zmniejszyć.

Długość palca środkowego

Palec środkowy to trzeci palec ludzkiej ręki. Znany jest także jako digitus medius, digitus tertius lub digitus III.

Typowo palec środkowy jest najdłuższym palcem u ręki. Jest to również palec, którym większość ludzi pisze.

Długi środkowy palec oznacza, że traktujesz swoją pracę poważnie i jesteś oddany swoim celom. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli pracujesz nad czymś, co ma terminy lub wymaga dużej presji.

Inną rzeczą, którą długi środkowy palec może o Tobie powiedzieć, jest to, że masz silny instynkt artystyczny. Może to oznaczać, że jesteś pisarzem, aktorem lub nauczycielem.

Jeśli masz krótki środkowy palec, może to oznaczać, że jesteś raczej wolnym duchem, który podąża własną drogą. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś muzykiem lub fanem sportu.

Długość kciuka

Kciuk jest drugą kością pomiędzy knykciem poniżej paznokcia a knykciem w środku palca (paliczki środkowe). Jest dłuższy niż inne palce, ale musisz się zmierzyć, żeby sprawdzić, jak jest długi.

Długość kciuka jest ważna dla chwytania przedmiotów. Na przykład trudniej jest uchwycić bryłę cylindra, jeśli kciuk jest krótki.

Aby to zbadać, użyliśmy ludzkiego palca wskazującego i kciuka (elektroniczny materiał uzupełniający dostępny w tabeli S2) do uchwycenia bryły cylindra o różnej masie i pierścieni o różnych rozmiarach. Ponadto badaliśmy zachowanie chwytne ludzkiego palca wskazującego w różnych warunkach charakterystyki ciała człowieka (np. wiek, suma długości palców wskazujących i stosunek długości palca wskazującego do długości kciuka).

Maksymalna masa chwytna palca wskazującego uczestników zależała od wieku, sumy długości palców wskazujących i stosunku długości palca wskazującego do długości kciuka (P 0,05), ale nie od płci i używanej ręki. Wykazała również nieliniowy wzrost wraz z wiekiem i sumą długości palców wskazujących kciuka.

Oceń artykuł: Co oznacza palec wskazujący mały i kciuk?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5