Prezydent Joe Biden jest często widywany na swoich codziennych spacerach po Białym Domu. Spacery te są okazją do kontaktu z personelem i przyjaciółmi, a także do wyjścia poza budynek.

Został także zauważony ze swoimi psami, Majorem i Champem, które są znane z tego, że dołączają do niego od czasu do czasu.

Gabinet Owalny

Gabinet Owalny jest ikonicznym miejscem w Waszyngtonie. W przeszłości pracowało tu szesnastu sekretarzy marynarki wojennej, a wiceprezydent Biden odbywa tu większość swoich rozmów i spotkań.

Jest doświadczonym weteranem biura i przywrócił codzienną odprawę dla prezydenta, podczas której przekazywane są mu najnowsze informacje wywiadowcze dotyczące bezpieczeństwa narodowego. Jest to zwyczaj, który zanikł za czasów prezydenta Trumpa, ale doradcy twierdzą, że to znak, iż Biden wraca do rytmu pracy na 1600 Pennsylvania Avenue.

Łatwiej niż jego poprzednicy zadomowił się w Białym Domu. Ma sztab pomocników, wśród których są jego wnuki, i są oni bardziej obeznani z technologią, niż mogłoby się wydawać.

Rezydencja

Prezydent Biden spędza więcej czasu w Wilmington niż w Białym Domu, gdzie jest bliżej rodziny i ma więcej miejsca dla swojej żony. W przeszłości wynajmował rezydencję w McLean w Wirginii, ale chciał mieć bazę blisko rodziny. Dzięki temu mógł łatwo spotykać się z doradcami i wpadać do ośrodka Penn Biden Center, gdy spotykał się z ustawodawcami lub zagranicznymi przywódcami, jak twierdzą źródła zaznajomione z jego osobistym harmonogramem.

W tym tygodniu dużo uwagi przykuło jego wystąpienie na szczycie klimatycznym COP26 w Glasgow w Szkocji. Niektórzy ludzie w mediach społecznościowych szybko zaatakowali go za to, że zasnął podczas przemówienia otwierającego szczyt, ale inni go bronili.

Dom gościnny Białego Domu

Kiedy nie przebywa w Gabinecie Owalnym lub Rezydencji Wykonawczej, Biden często zatrzymuje się w Domu Gościnnym Białego Domu. Jest to sześciopiętrowy budynek, w którym znajdują się sypialnie Pierwszej Rodziny, owalny Niebieski Pokój i kilka mniejszych pomieszczeń.

Choć niektóre z pomieszczeń w domu mają bogatą historię, inne nie są dobrze znane. Jednym z nich jest Pokój Muzyczny.

Pokój Muzyczny miał kilka różnych zastosowań, ale obecnie jest używany jako miejsce, w którym prezydenci grają muzykę, gdy przyjmują gości w Białym Domu.

Innym interesującym pomieszczeniem w Białym Domu jest sypialnia z widokiem na Północny Trawnik. Ten pokój był jedną z sypialni, w których mogli przebywać goście w czasie rządów Obamy. Otrzymywali oni specjalne przepustki i hasła, dzięki którym mogli wejść do tego historycznego pokoju.

Jego dom

Biden opuszcza Gabinet Owalny około godziny 19 i wraca do swojej prywatnej kwatery, zwanej Rezydencją. Źródła mówią, że przechodzi na emeryturę wcześniej niż prezydent Donald Trump.

Wciąż czyta materiały z poprzedniego wieczoru, ale spędza o wiele mniej czasu przed telewizorem niż jego poprzednik. Zamiast tego woli czytać listy od obywateli amerykańskich.

Dom Joe Bidena w Wilmington, Delaware, jest spokojnym miejscem. Często chodzi na lokalne pole golfowe i gra z żoną Jill.

Bidenowie są też zapalonymi miłośnikami zwierząt i często zabierają swojego psa Commandera i kota Willowa na wycieczki.

Wiceprezydent Biden ma pięcioro wnucząt: Naomi, Finnegana, Robertę Mabel („Maisy”), Natalie i Roberta Huntera.

Codziennie dojeżdża do Waszyngtonu pociągiem ze swojego domu w Delaware, który to zwyczaj kontynuował przez całą swoją karierę w Senacie. Spędza też dużo czasu przy łóżkach szpitalnych swoich synów, co jest tradycją, którą kontynuuje.