Czy praca w gospodarstwie rolnym rodziców to okres składkowy?

Czy praca w gospodarstwie rolnym rodziców to okres składkowy?

Wielu rodzinom rolniczym udaje się pogodzić czas pracy z potrzebami rodzinnymi, znajdując sposoby, by zapewnić opiekę nad dziećmi i inne zajęcia dla dzieci, jednocześnie pracując na farmie.

W niniejszym artykule przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych wśród rolników z wielu pokoleń i rolników z pierwszego pokolenia w Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. Porównuje poziom zaangażowania obu grup i bada potencjalne wyjaśnienia.

Praca na farmie rodziców jest okresem składkowym

Wielu rolników twierdzi, że posiadanie dzieci jest dla nich dużą motywacją do zapewnienia sobie odpowiedniej ilości czasu dla rodziny. Rich Butler i jego mąż Michael, którzy prowadzą farmę Verdant Hills w McMinnville w Oregonie, starają się zaplanować przynajmniej jedną specjalną rodzinną kolację w tygodniu, a w weekendy spotykają się na rodzinnym wyjeździe. Martice Scales i Amy Kroll z Full Circle Healing Farm w Mequon, Wisconsin, uważają, że pomocne jest oddelegowanie kilku zadań, tak aby jedno z rodziców mogło poświęcić więcej czasu na wychowanie swoich sześcio- i dwuletnich synów, podczas gdy drugie pracuje na farmie samodzielnie.

Jeśli jesteś w związku małżeńskim, Twój współmałżonek lub partner w związku partnerskim może również uczestniczyć w Twoim świadczeniu emerytalnym, jeśli spełnia wymóg minimalnej składki. Muszą oni wpłacać składki przez co najmniej jedną trzecią twojego okresu składkowego, który wynosi 12 lat. W przypadku osób, które mają 25 lat składek, małżonek lub konkubent musi wypracować co najmniej 1 000 godzin PEER w ciągu 24 miesięcy tuż przed datą wejścia w życie emerytury.

Praca na farmie rodziców nie jest okresem składkowym

Jednym z najtrudniejszych zadań dla większości rodzin rolniczych jest znalezienie równowagi między pracą a zabawą. Niezależnie od tego, czy jest to dwoje rodziców, czy kilkoro, istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu, od planowania rodzinnych wakacji po delegowanie obowiązków dzieciom lub zatrudnianie opiekunek do dzieci. W większości przypadków jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich. Niektórym farmerom udaje się nawet wycisnąć trochę czasu dla rodziny w ciągu tygodnia. Niektórzy nawet planują specjalne wydarzenia, takie jak wielki mecz lub zjazd rodzinny, aby promować więzi rodzinne, a jednocześnie zapewnić wszystkim radość i zdrowie.

Praca na farmie rodziców jest okresem nieskładkowym

Wiele rodzin rolniczych jest wielopokoleniowych, a pogodzenie pracy na roli i wychowywania dzieci może być wyzwaniem. W niektórych z nich jeden rodzic jest jednocześnie rolnikiem, podczas gdy inne rodziny składają się z dwojga rodziców i ich dzieci (jako głównych rolników lub studentów dziennych).

Dla niektórych rolników posiadanie rodziny wymaga ograniczenia czasu spędzanego na farmie do godzin pracy i zaplanowania specjalnego czasu dla rodziny lub wakacji. Na przykład Iming Lin, która gospodaruje w Hout Bay w RPA, i jej mąż Daniel planują czas dla rodziny co najmniej raz w tygodniu, a czasem nawet częściej. Rich Butler, którego gospodarstwo to Verdant Hills Farm w McMinnville w Oregonie, ma pracę poza gospodarstwem i mówi, że razem z żoną starają się pogodzić sprawy związane z gospodarstwem i rodzicielstwem.

Wierzą, że ich gospodarstwo jest miejscem, gdzie ich dzieci mogą być bezpieczne i wyrosnąć na odpowiedzialnych dorosłych. Uważają, że mogą decydować o tym, jakie zadania związane z gospodarstwem rolnym ich dzieci są gotowe wykonywać i ponownie oceniać te decyzje w miarę upływu czasu.

Oceń artykuł: Czy praca w gospodarstwie rolnym rodziców to okres składkowy?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5