Gdzie najlepiej leczyć raka jelita grubego?

Gdzie najlepiej leczyć raka jelita grubego?

Najlepsze miejsce do leczenia raka jelita grubego zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Twój lekarz opracuje z Tobą indywidualny plan leczenia.

Leczenie może obejmować operację, chemioterapię, radioterapię i inne terapie. Może również obejmować terapię celowaną, czyli leki blokujące działanie określonych białek.

Dana-Farber Cancer Institute

Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie w stanie Massachusetts jest światowym liderem w dziedzinie badań, edukacji i leczenia. Jego ośrodki obejmują opiekę nad rakiem u dorosłych i dzieci, centrum raka piersi współpracujące z Brigham and Women’s Hospital oraz centrum badań nad AIDS. Na przykład odkryli badanie krwi CA-125 na raka jajnika i pomogli w opracowaniu leku gefitynib (Iressa), który zmniejsza ryzyko niedrobnokomórkowego raka płuc u osób, które mają nieprawidłową wersję kluczowego białka.

Dana-Farber zapewnia również szkolenia dla nowych pokoleń lekarzy i naukowców, opracowuje programy promujące zdrowie publiczne, szczególnie wśród populacji wysokiego ryzyka i osób z problemami zdrowotnymi, a także rozpowszechnia innowacyjne terapie dla pacjentów i odkrycia naukowe w całym kraju i na całym świecie. Jako główny oddział dydaktyczny Harvard Medical School, wydziały Dana-Farber mają dostęp do zasobów i wiedzy w wysoce wyspecjalizowanych dziedzinach dzięki współpracy z Harvard Stem Cell Institute, Harvard NIH Clinical and Translational Science Center oraz Broad Institute of MIT and Harvard.

Oddział chirurgii okrężnicy i odbytu Weill Cornell Medicine

Oddział chirurgii okrężnicy i odbytu Weill Cornell Medicine oferuje najbardziej zaawansowane metody diagnostyki i leczenia chorób jelita grubego. Nasi chirurdzy specjalizują się w stosowaniu laparoskopowych i zrobotyzowanych technik chirurgicznych, które pomagają w wykrywaniu, diagnozowaniu i leczeniu schorzeń dolnego odcinka przewodu pokarmowego, a w szczególności okrężnicy, odbytnicy i odbytu.

Dr Force uzyskała dyplom lekarza w Weill Cornell Medical College i ukończyła rezydenturę z chirurgii ogólnej w Einstein Medical Center w Filadelfii, w Pensylwanii. Specjalizuje się w pełnym spektrum łagodnych i złośliwych nowotworów jelita grubego, zespołach polipowatości, nieswoistych zapaleniach jelit, zapaleniu uchyłków, chorobach odbytu, reoperacyjnych operacjach jelita grubego i zabiegach małoinwazyjnych. Jest członkiem American Society of Colon and Rectal Surgeons.

The University of Texas MD Anderson Cancer Center

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie raka jelita grubego, ważne jest, abyś znalazł najlepszy szpital do leczenia tego schorzenia. Jednym z najlepszych szpitali do leczenia raka jelita grubego jest The University of Texas MD Anderson Cancer Center w Houston, w Teksasie.

Wynika to z faktu, że MD Anderson jest placówką światowej klasy, oferującą pacjentom kompleksową opiekę onkologiczną. Prowadzi również szeroko zakrojone badania w zakresie leczenia i zapobiegania nowotworom.

Misją centrum jest zapewnienie doskonałości usług klinicznych, rozwój nauki w zakresie leczenia i zapobiegania nowotworom oraz poprawa jakości życia pacjentów chorych na raka i ich rodzin.

Centrum zapewnia również wiele możliwości edukacyjnych dla studentów i pracowników medycznych. Oferuje studia licencjackie, magisterskie, doktoranckie oraz podwójne studia magisterskie i doktoranckie dla studentów zapisanych do The UT MD Anderson Cancer Center School of Health Professions. Instytucja współpracuje również z Uniwersytetem Teksańskim w Houston (UTHealth) jako UTMD Anderson Cancer Center UTHealth Houston Graduate School of Biomedical Sciences, która zajmuje się edukacją i badaniami na najwyższym poziomie.

Uniwersytet Teksański Południowo-Zachodnie Centrum Medyczne

Uniwersytet Teksański Południowo-Zachodnie Centrum Medyczne jest medyczną instytucją badawczą, która oferuje pacjentom dostęp do innowacyjnych metod leczenia. Jest to jeden z najwyżej ocenianych szpitali w zakresie operacji raka jelita grubego i cieszy się reputacją doskonałej opieki nad pacjentami.

Leczenie raka jelita grubego obejmuje kombinację leków przeciwnowotworowych. Twój lekarz określi, które leki są odpowiednie dla Ciebie i Twojego stanu zdrowia.

Chemoterapia jest leczeniem systemowym, które przemieszcza się po organizmie, aby zabić komórki rakowe. Może być podana przed lub po operacji, aby zmniejszyć szansę na nawrót raka.

Twój lekarz może również zalecić radioterapię, aby pomóc zabić komórki rakowe lub powstrzymać ich wzrost. Radioterapia może być zewnętrzna, np. w urządzeniu, lub wewnętrzna, w postaci substancji radioaktywnej wstrzykiwanej do krwiobiegu.

Centrum Medyczne University of Texas Southwestern znajduje się w pierwszej dziesiątce szkół medycznych w kraju pod względem badań i podstawowej opieki zdrowotnej, według rankingów U.S. News & World Report. UT Southwestern jest również jedną z najtańszych publicznych szkół medycznych w kraju.

Oceń artykuł: Gdzie najlepiej leczyć raka jelita grubego?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5