Zyrtec czy hitaxa dla dzieci?

Zyrtec czy hitaxa dla dzieci?

Objawy alergii u dzieci mogą powodować zmęczenie, brak snu, spadek uwagi w szkole, zaostrzenie astmy i objawy egzemy. Leki ukierunkowane na konkretne objawy alergii mogą utrzymać je pod kontrolą i zapobiec komplikacjom.

Leki na alergię, takie jak Zyrtec i hitaxa, mogą być skuteczne w łagodzeniu objawów, zwłaszcza jeśli są stosowane prawidłowo. Porozmawiaj z lekarzem swojego dziecka o tym, co będzie dla niego najlepsze.

1. Co to jest Zyrtec?

Zyrtec to lek dostępny bez recepty, który łagodzi objawy alergii u Twojego dziecka, takie jak kichanie, katar i swędzenie oczu. Działa poprzez blokowanie uwalniania przez organizm substancji chemicznej zwanej histaminą.

Zyrtec jest dostępny w wielu formach, w tym w płynie, tabletkach i kapsułkach. Najlepiej stosować się do zaleceń lekarza dotyczących tego, ile i kiedy podawać go dziecku.

Płynna postać leku Zyrtec jest dobrym rozwiązaniem dla dzieci w wieku 2 lat i starszych, o ile dziecko jest w stanie go połknąć. Jest on dostępny w wielu przyjaznych dzieciom smakach, nie zawiera barwników ani cukru.

Dla dzieci w wieku 6 lat i starszych bezpiecznym wyborem jest tabletka Zyrtec 10 mg do rozpuszczania. Przyjmuje się je doustnie raz dziennie.

2. Co to jest Hitaxa?

Hitaxa to lek na receptę stosowany w leczeniu objawów alergicznego nieżytu nosa (kichanie, katar, swędzenie oczu, swędzenie i łzawienie nosa). Działa również jako środek zapobiegający wystąpieniu alergii.

Jest dostępny w postaci syropu i tabletek dla dzieci w wieku od 2 do 11 lat. Podaje się go doustnie, zwykle po posiłkach.

Tabletki zawierają desloratadynę, lek rozszerzający oskrzela, który powstrzymuje organizm od wytwarzania histaminy. Jest ona stosowana w leczeniu objawów kataru siennego i innych alergii, w tym astmy.

Nie odnotowano żadnych poważnych skutków ubocznych stosowania leku Hitaxa. Jednak u niektórych osób odnotowano łagodne podrażnienie skóry i senność.

Ten lek jest również skuteczny w leczeniu obturacyjnego bezdechu sennego u niektórych dorosłych. Może pomóc złagodzić objawy obturacyjnego bezdechu sennego i chrapania u niektórych osób.

3. Co to jest Claritin?

Claritin jest jednym z najbardziej popularnych leków przeciwhistaminowych dostępnych bez recepty i jest stosowany na różne objawy alergii. Jest dostępny w postaci pigułek, tabletek do żucia lub płynów, które przyjmujesz raz dziennie.

Loratadyna, główny składnik obu marek Claritinu i Claritinu-D, działa poprzez blokowanie naturalnej substancji chemicznej organizmu – histaminy. Dzięki temu zmniejsza kichanie, swędzenie i łzawienie oczu, katar i inne objawy alergii.

Lek może również pomóc w łagodzeniu pokrzywki, swędzenia, wysypki skórnej i kataru siennego. Może również udrożnić drogi oddechowe dziecka i zmniejszyć przekrwienie.

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, porozmawiaj z lekarzem przed zastosowaniem tego leku. Może on wywołać niepożądane skutki u Twojego dziecka.

Inne leki, które wchodzą w interakcje z loratadyną to difenhydramina (Benadryl) i cetyryzyna (Zyrtec). Porozmawiaj z lekarzem o innych przyjmowanych lekach, aby upewnić się, że nie będą one wchodzić w interakcje z lekiem Claritin.

4. Co to jest Allegra?

Allegra jest lekiem przeciwhistaminowym o działaniu nieuspokajającym, który łagodzi objawy alergii. Jest dostępna w różnych formach bez recepty, w tym w postaci tabletek, tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej i płynu.

Składnikiem aktywnym jest feksofenadyna. Jest stosowany w leczeniu alergii sezonowych, świądu skóry i pokrzywki.

Można go przyjmować z jedzeniem lub bez, w dawce i czasie zalecanym przez lekarza. Nie należy go podawać dzieciom w wieku poniżej 2 lat.

Agrę można kupić bez recepty w większości sklepów CVS i online. Jest ona dostępna w różnych produktach do leczenia objawów alergii zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Allegra jest lekiem dobrze tolerowanym i w razie potrzeby można ją bezpiecznie stosować w czasie ciąży. Może jednak wchodzić w interakcje z niektórymi lekami. Należy porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem go z innymi lekami, witaminami i suplementami. Nie powinny go również przyjmować kobiety karmiące piersią. Może wysuszać mleko matki.