Co może zabrać komornik z mieszkania rodziców?

Co może zabrać komornik z mieszkania rodziców?

Komornicy mogą zająć tylko te przedmioty, które należą do osoby, której dług próbują ściągnąć. Dotyczy to wszystkiego, od biżuterii Twojego partnera po konsolę Xbox Twojego syna.

Ale Money Advice Trust twierdzi, że niektórzy komornicy wchodzą do domów przez przypadek – dlatego ważne jest, aby znać swoje prawa i trzymać ich z dala od domu.

Co komornik może zabrać z mieszkania rodziców?

Komornik nie może zabrać Twojego samochodu, ale może skonfiskować przedmioty, które nie są w Twoim posiadaniu, jeśli jesteś im winien pieniądze. Może również zająć różne przedmioty, w tym konsole do gier i urządzenia inteligentnego domu. Nie mogą jednak zabierać przedmiotów, które są wystawione w Twoim salonie.

Najlepsze w tego typu egzekwowaniu prawa jest to, że zazwyczaj możesz odzyskać swoje rzeczy, z wyjątkiem sytuacji, w których popełniono błąd. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli zostaną Ci zabrane Twoje rzeczy, w Twoim najlepszym interesie jest natychmiastowe zasięgnięcie porady prawnej. Pomoże Ci to zapewnić, że otrzymasz sprawiedliwe odszkodowanie, do którego jesteś uprawniony.

Co komornik może zabrać z samochodu rodziców?

Jeśli masz samochód – na przykład samochód rodziców, samochód z Motability lub Blue Badge – ważne jest, żebyś sprawdził, czy należy on do Ciebie, zanim zaczną się zajmować nim komornicy. Jeśli nie masz dokumentów potwierdzających, że samochód nie należy do Ciebie, komornicy mogą go przejąć i domagać się spłaty zadłużenia.

Oprócz samochodu, komornicy będą również szukać innych przedmiotów należących do Ciebie lub Twoich dzieci, za które nie zapłaciłeś, takich jak ubrania i pościel, meble, niezbędny sprzęt gospodarstwa domowego oraz elementy wyposażenia, takie jak szafa wnękowa. Te przedmioty mogą być zazwyczaj zajęte na podstawie umowy o towarach kontrolowanych.

Komornicy mogą również użyć kamery rozpoznającej numery rejestracyjne, aby znaleźć i śledzić Twój samochód na drodze publicznej, w Twojej posiadłości lub na cudzym terenie. Mogą go zablokować lub odholować, jeśli mają nakaz sądowy, który na to pozwala. Jeśli to zrobią, możesz zgłosić ich na policję lub złożyć skargę do organizacji zawodowej odpowiedzialnej za tych komorników.

Co komornik może zabrać z kanapy rodziców?

Komornicy nie mogą zabrać żadnych przedmiotów, które uznają za zbędne do podstawowego użytku domowego. Jeśli jednak posiadasz więcej sof niż jest to konieczne dla Twojego gospodarstwa domowego, komornik może uznać, że te części zamienne nie są potrzebne i może je zabrać. Dotyczy to również mebli takich jak kanapa, która nie posiada oznaczeń bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a więc nie nadaje się do sprzedaży. Rzeczy należące do dzieci również zazwyczaj nie są zabierane, ale jeśli masz dowód, że Twój syn kupił konsolę Xbox lub telewizor do sypialni, możesz domagać się ich zwrotu.

Oceń artykuł: Co może zabrać komornik z mieszkania rodziców?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5