Czy ktoś znalazł pracę po zwolnieniu dyscyplinarnym?

Czy ktoś znalazł pracę po zwolnieniu dyscyplinarnym?

Niezależnie od tego, czy zostałeś ukarany dyscyplinarnie w pracy, czy stanąłeś w obliczu wypowiedzenia, perspektywa ta może być przerażająca. Ważne jest jednak, abyś zrozumiał swoje prawa i wiedział, jak podjąć działania.

Typowo pracodawcy stosują progresywną dyscyplinę, aby skorygować zachowania pracowników. Jest to sprawdzona metoda, która pomaga chronić pracodawcę przed dyskryminacją i odwetem. Są jednak sytuacje, kiedy lepiej od razu przejść do rozwiązania umowy o pracę.

It’s OK to Be Disciplined

Dyscyplina jest cenioną umiejętnością, której większość pracodawców szuka u kandydatów do pracy. Pokazuje, że jesteś w stanie podjąć się trudnych zadań i pracować niezależnie, co jest coraz ważniejsze, gdy praca zdalna staje się coraz bardziej powszechna.

Samodyscyplina nie jest czymś, co przychodzi naturalnie każdemu, ale jest to cecha, którą wielu pracowników zdalnych może wzmocnić poprzez medytację, wizualizację i pisanie dziennika. Możesz również dbać o siebie, robiąc przerwy w ciągu dnia, zdrowo się odżywiając i dużo śpiąc.

Właściwa dla Ciebie metoda dyscypliny może się różnić w zależności od zasad obowiązujących w Twojej firmie. Istnieją jednak pewne podstawowe zasady, których należy przestrzegać, a które pomogą uchronić Twoją firmę przed pozwami sądowymi i sprawią, że pracownicy będą traktowani w sposób jednolity we wszystkich działach.

It’s OK to Be Punitive

Dyscyplina karna może być zabawnym sposobem na rozśmieszenie dziecka i nauczenie go konsekwencji jego działań. Często jest to kwestia wyważenia kilku prostych zasad i zastosowania odpowiednich nagród we właściwym czasie, aby dziecko nauczyło się, co zrobiło źle i jak może tego uniknąć następnym razem.

W klasie niektórzy nauczyciele stosują wiele różnych taktyk, aby utrzymać dzieci w ryzach. Na przykład niektóre szkoły oferują różne nagrody za dobre zachowanie. Inni mogą nawet przekupywać dzieci słodyczami lub innymi smakołykami, żeby pokazać, że mają rację.

Ale prawdziwą sztuką, żeby przekonać dziecko do siebie, jest poświęcenie czasu na rozważenie jego unikalnych potrzeb i mocnych stron, a nie tylko jego niewłaściwych zachowań. W końcu przemyślane podejście do dyscypliny może być jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jakie zrobisz dla swojego dziecka i jego dobra. Może też okazać się najskuteczniejszym narzędziem, jakie masz w zanadrzu jako rodzic.

Można się odwołać

Jeśli zostałeś ukarany dyscyplinarnie za coś, co uważasz za niesprawiedliwe lub złe, możesz odwołać się od tej decyzji. Ważne jest, by zrobić to jak najszybciej. Szczegółowe informacje o tym, jak się odwołać, znajdziesz w zasadach dyscyplinarnych i dotyczących składania zażaleń obowiązujących u Twojego pracodawcy lub zwróć się do przedstawiciela związku zawodowego.

Twoje odwołanie powinna rozpatrywać osoba, która jest bezstronna. Osoba ta powinna być co najmniej o jeden szczebel wyżej niż osoba, która podjęła pierwotną decyzję dyscyplinarną, np. starszy kierownik.

Masz prawo do tego, by na spotkaniu odwoławczym towarzyszyła Ci dowolna osoba, ale nie powinna to być osoba, która podjęła pierwotną decyzję.

Twoje odwołanie powinno być rozpatrzone jak najszybciej i powinno być przeprowadzone jak najsprawiedliwiej. Jeśli uważasz, że odwołanie nie zostało rozpatrzone tak, jak byś sobie tego życzył, możesz skierować sprawę do sądu pracy. Może to być skomplikowany proces, więc możesz potrzebować pomocy.

Oceń artykuł: Czy ktoś znalazł pracę po zwolnieniu dyscyplinarnym?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5