Co zrobić, gdy pracodawca nie wypłaca pensji?

Co zrobić, gdy pracodawca nie wypłaca pensji?

Niezależnie od branży, w której pracujesz, kradzież wynagrodzenia jest poważnym problemem dla wielu pracowników. Niewypłacone wynagrodzenie może oznaczać katastrofę finansową dla rodzin.

Jeśli nie otrzymujesz pełnego wynagrodzenia, możesz zrobić kilka rzeczy. Negocjacje, złożenie skargi lub wynajęcie adwokata to realne opcje odzyskania utraconych zarobków.

1. Negocjuj

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją karierę, czy pracujesz od lat, negocjacje są złem koniecznym. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli zrobisz to dobrze, otrzymasz nagrody w postaci wyższych zarobków, lepszych świadczeń i więcej dodatków.

Jednym z najważniejszych aspektów negocjacji jest zrozumienie priorytetów szefa. Na przykład, jeśli poszukuje on nowych talentów, powinieneś postarać się złożyć jak najlepszą ofertę, która zapewni wam obojgu sukces.

Nie ma wątpliwości, że najlepszym sposobem na odniesienie sukcesu w negocjacjach jest posiadanie jasnego wyobrażenia o tym, czego chce i potrzebuje od ciebie twój szef, ale powinieneś być również przygotowany na nieoczekiwane zdarzenia. Kluczem jest utrzymywanie otwartych linii komunikacyjnych i pozytywne nastawienie bez względu na wszystko. Być może uda Ci się zdobyć pracę swoich marzeń. Musisz tylko wiedzieć, jak się za to zabrać.

2. Złóż skargę

Jeśli pracodawca nie wypłaca ci wszystkich zarobków i innych świadczeń, które uzyskałeś, możesz złożyć skargę. Wage and Hour Program ma prawo nadzorować wypłatę twoich zarobków, zawrzeć ugodę lub złożyć pozew w twoim imieniu.

Jeśli nie czujesz się komfortowo składając skargę samodzielnie, możesz porozmawiać z adwokatem o reprezentowaniu cię. Może on pomóc Ci w złożeniu wniosku o wynagrodzenie lub pozwu, a także może poprosić sąd o nakazanie pracodawcy pokrycia kosztów adwokackich.

Aby złożyć skargę, powinieneś wypełnić odpowiedni formularz i przesłać go do biura Komisarza Pracy, które zajmuje się dochodzeniami w regionie, w którym wykonywałeś pracę lub w którym doszło do naruszenia. Następnie pracownik dochodzeniowy przeanalizuje Twoją skargę i przeprowadzi z Tobą rozmowę. Jeśli uzna, że masz prawo do odzyskania należnego wynagrodzenia, wystawi ci mandat.

3. Złóż pozew

Jeśli czujesz, że pracodawca nie wypłaca ci należnego wynagrodzenia, być może nadszedł czas, aby złożyć pozew. To nie tylko pomoże ci odzyskać pieniądze, ale także zapewni ci nagrodę pieniężną (odsetki, odszkodowanie za straty moralne i/lub odszkodowanie wyrównawcze).

Jeśli wniesienie pozwu jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem, ważne jest, abyś zasięgnął porady prawnej. Wykwalifikowany prawnik może przeanalizować Twoje roszczenie, ocenić prawdopodobieństwo sukcesu, omówić szkody, które możesz odzyskać, i oszacować, ile będziesz musiał zapłacić za honorarium adwokackie i koszty prowadzenia sprawy.

Jeśli jesteś pracownikiem, Twoje roszczenia dotyczące godzin pracy są regulowane przez prawo stanowe i federalne. Doświadczony prawnik specjalizujący się w prawie pracy może Cię przeprowadzić przez te skomplikowane przepisy i pomóc Ci w wygraniu sprawy.

4. Zatrudnij adwokata

Jeśli próbowałeś negocjować z pracodawcą i złożyć skargę, ale pracodawca nadal ignoruje sprawę, być może musisz zatrudnić adwokata. Adwokat specjalizujący się w sprawach niewypłaconych wynagrodzeń w Nowym Jorku może pomóc Ci w złożeniu pozwu o odszkodowanie, aby odzyskać pieniądze, które pracodawca jest Ci winien.

Poza pomocą w przejściu przez proces odzyskiwania należnych Ci pieniędzy, dobry adwokat poinformuje Cię o wszystkich opcjach i będzie walczył o Twoje prawa. Zna prawo stanowe i federalne oraz wie, jak się w nim poruszać.

Możesz również negocjować z prawnikiem, aby uzyskać zniżkę na opłaty prawne. To pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy.

Wynajmując adwokata, powinieneś poprosić o comiesięczne faktury i zażądać ich wyszczególnienia. Pomoże ci to śledzić rachunek i upewnić się, że nie jest on wygórowany.

Oceń artykuł: Co zrobić, gdy pracodawca nie wypłaca pensji?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5